Kedimi 6 Aylıkken Kısırlaştırabilir Miyim?

TatliPudink

Anket

Kısırlaştırabilirsin
(5 oy)
Kısırlaştırmamalısın
(5 oy)
Toplam (10 oy)

Merhaba şuan 5 aylık erkek bir kedim var. Hiç kızgınlığa girmeden kısırlaştırmak istiyorum. Sizce 6 aylıkken kısırlaştırabilir miyim?

5 CEVAP

simbakedi

evet kisirlastirin daha iyi olur. beklemenize hicc gerek yok. herkes boyle diyor ama sehir efsanesi. yurt disinda 3-4 aylik kedileri kisirlastiriyorlar daha saglikli diye. siz de kisirlastirin 6 aylikken

duman_cat_world

Tabii benden iyi bilenler vardır ancak ben biraz daha beklemenizi öneririm, operasyonu riske atmamak adına. Erkek kediler dişi kedilerden de daha geç kısırlaştırılmalıymış.

Renklipati

Bende dişi kedimi kısırlaştırdım 6 aylıkken.. zaten veterineriniz bilgi verir kilosu sağlık sorunları yoksa yapar operasyonu, zaten asla olmaz diyen veteriner de yapmaz amaliyatı

Lils

Bu konuyla ilgili herkesin farklı bir görüşü var. Veterinerler bile çok farklı şeyler söylüyorlar. Bana 6 ay erken geliyor kısırlaştırma için.

gayelise

Dişi kediler için sorun yok fakat erkek kedilerin 1 yaşından önce kisirlastirilmamasi gerektiğini duydum pek çok yerden sağlığı açısından daha iyi olması için biraz bekleyin derim