Merhaba Arkadaşlar, Yavru Kediler Araba Motoruna Kaçıyormuş

Yarenhan

Mahallede 3-5 tane yavru kedi var ben de kıyamayıp besliyorum ama araba motorlarına giriyorlarmış komşular ben alıştırdım, öncede böyle bir durum olmuyordu diye şikayetçi oldular. Ne yapabilirim bu durumda?:(

3 CEVAP

Bobur

Dediğim gibi insanlar sorumluluk yıkmak ve diğerlerini suçlamak(özellikle hayvan sever insanlara) daha kolaylarına kaçıyor. Böyle insanlara hayatta çözüm ürettiremezsiniz, maalesef. Yine de yavrulara insana alıştıkça arabaya daha az gireceklerdir.

Bobur

Daha güvenli başka bir yere alıştırmaya çalışın. Maalesef yıl içinde doğan çoğ yavru kedi ya araba içinde ya da altında can veriyor. İnsanlar bu konuda daha dikkatli olabilseler keşke. Kedileri olabildiğince insanlara alıştırmaya çalışırsanız kendilerini güvende hissederler ve arabaya çok girmezler. Ayrıca girmelerini istemiyorlarsa arabalarının altına çıkıp takılan kafes teli yaptırsınlar.

Yarenhan

Yani bu olayın benimle hiç alakası yok aslında, ben başka bir yere koysam oradaki arabalara girecekler ve hayvanlar yine telef olacak. Ama olan bana ve bütün yük, sorumluluk benim gibi hayvanseverlere kalıyor. O kadar yorucu ki gerçekten