1 Dişi Ve 1 Erkek Kedinin Birbirine Alışması

hazalaydin

Erkek kedim 1 buçuk yaşında dişi kedim daha 7 8 aylık ikiside kısır. 4 ay önce falan aldım dişi kediyi arkadaşımda kalıyordu şimdi ben yanıma alacağım. Nasıl bi süreç beni bekliyor ne yapmalıyım? Erkek olan çok sakin uysal ama dişi olan biraz deli o beli korkutuyor :((

3 CEVAP

gayelise

Bizim erkek kedimiz 1 yaşındayken dişi kedimixi getirdik eve daha 1 aylık bile yoktu kucuktu bu yüzden iyi anlaştılar hiç sorun yaşamadık ama yaşları ilerledikçe sorun yaşama olasılığı artıyor. İlk başta sürekli hırlayacaklardir birbirlerine fazla üzerlerine gitmeyin ayrı odalarda kalsınlar mümkünse ilk birkaç gün zamanla alışırlar inşallah tabi kediden kediye değişir belki de hiç sıkıntı olmaz

hazalaydin

update: bir günlüğüne dişi kediyi (8 aylık) evdeki kedimle (erkek 1,5 yaşında) tanıştırmak için evime getirdim fakat şaşırtıcı bir şekilde sadece dişi kedi tepki verdi. 1,5 yaşında ki kedim ne tısladı ne hırladı yanaşmaya çalıştı. (ikiside kısır) sorun yeni kediyi alıştırmak :(

AleynaParlak

Yeni gelen kediyi biraz çantasında bekletin braz kokularını alsınlar sonradan açın 2 3 gün anlaşamazlar sonradan birbirlerini tanıyıp anlaşırlar