Kedimin Midesinde Biriken Tüyleri Rahat Kusması Rahat Çıkarması İçin Ne Yapabilirim?

Daha yavru 3,5 aylık Calico kedim var şu an çok tüy dökmüyor ama bundan 1 2 ay sonra mevsimsel dökülmeler başlayacaktır. Midesinde biriken tüy yumaklarını rahat çıkarması için ne kullanabilirim önerisi olan var mı çok yalanıyor

10 CEVAP

diablerose

gimcat malt

simbakedi

diskiyla atmasi icin malt, kusarak atmasi icin kedi cimi yedirebilirsiniz. ben malt kullaniyorum kusmasini istemedigim icin ayni zamanda da kusarak strese girmesin diye. gimcat kullaniyorum memnunum

Superisi814

Hayir kullanmayin cok küçük.Isinde uzman veterinerler önermez yavrular icin.

simbakedi

5-6 aylik gibi baslayabilirsiniz. 6 aylikken cok daha yogun dokecek zaten tuylerini. benimki 4.5 aylikken kusacak gibi refleksler yapiyordu o yuzden haftada 1 olarak baslattim. sonra artirdim miktari

duman_cat_world

Malt kullanabilirsiniz. Zaten 1-2 ay sonra 4-5 aylık olucak yani kullanmanizda bir sakınca olmaz.

Malt dısinda kediniz yerse kedi cimi verebilirsiniz dogal ve ucuz.😊

FfUuRrKkAaNn

6 aylıktan sonra malt kullanmaya başlayın 6 aylık olana kadar kedi çini verebilirsiniz

Teşekkür ederim şu an kullanmam uygun olur mu gimcat maltı yavru için uygun mudur

Teşekkür ederim bana da kullanmak için doğru zaman gibi gelmedi

Evet mantıklı

Evet kedi çimini de duydum midelerini rahatlatıyormuş biraz ondan biraz malt verebilirim ☺️