Kısırlaştırma Hakkında Bilgi Verir Misiniz?

venniee

1.5 yaşında kedim, bu kadsr beklememin sebebi üriner problem çıkartmasıydı. Virbac üriner mama kullanıyorum aralık ayından beri. Bu yüzden allahım korusun bir daha o günleri yaşamak istemiyorum. Fakat kısırlaştırmaktanda korkuyordum yine problemi olur diye. Bu gün mutfağa işedi. Upuzun süreden beri (Aralık-Ocak) kum dışına işememişti. Canıma tak etti. Cuma allahın izniyle kısırlaştıracağım. Size sorum şu kaç günde iyileşiyor süreç nasıl oluyor ne zorulukları neler? nelere dikkat etmem gerekiyor? Sizin tricklerinizi süreci nasıl kolaylaştırabilirim bunu öğrenmek istiyorum. Lütfen bana yardımcı olun. İlk kedim ilk kez böyle bir şey yapacağım. Kısırlaştırma sonrası etkileri vs vs

6 CEVAP

venniee

KEDİM ERKEK

Ben dişi kedimi kısırlaştırdım hiçbir problem olmadı. Ameliyat için sabahtan kliniğe bıraktım akşam 6 gibi geri verdiler, kan testi falan da yapıldı. Çok şükür kedim anestezinin etkisinden kolay kurtuldu ancak kedilerde genelde 3-4 gün sersemlik oluyor, uyuyorlar. Götürdüğünüz kliniğe göre de tedavi yöntemi değişir. Bir de kediniz önceden bir hastalık atlatmış o yüzden nasıl işler bilemiyorum. Ameliyat yaptırmayı düşündüğünüz kliniği arayıp danışın bana kalırsa

Kevserhaksever

Erkek kedi kısırlaştırma sonrası 3 günde iyileşiyor diyebilirim. Benim kedimde bu şekilde oldu dişi kedi gibi bir dikiş durumu olmadığı için yarası hemen kapanıyor ve günlük hayatına devam ediyor.
İlk gün anestezi etkisiyle sersemlik kusma vs olabiliyor ama ertesi gün gayet normal günlük alışkanlıklarına devam ediyorlar.
Ben 7 aylıkken kısırlaştırdım.
Üriner sorun için de deneyimim olmadığı için birşey diyemem ben kedimin katı ve sıvı alımının eşit olmasına dikkat ediyorum elimden geldiği kadar ve çiş kaka oranını takip ediyorum.
Gimcat üriner paste alıp destekleyici anlamında kullanabilirsiniz çok iyi yorumlar okudum zararı olmaz yararı olur :)
Şimdiden geçmiş olsun

ev kedilerini beleşe kısırlaştırab vetşerneri ıonerni!!!!!!!!!!!!!!!!!!

beyzathemoc1

kısır mama kullanınca tehlike en aza iner üriner sistem için düzenli olarak da veterinere kontrol ettirin

ilk gün kendine geliyorlar ama tuvaletini yapması bikaç günü bulabilir ve alışkanlıklarını bırakması bikaç ayı bulabilir