Kefir Kaç Günde Tüketilir

ilknurgulmek

Kedime kefir denetmek istiyorum laktoksuz kefir alıcam ama 1 lt mi almalıyım, kapağı açtıktan sonra ne kadar sürede tüketilmeli evde de kefiri başka kimse kullanmaz sadece kedim için alsam 1lt kefir çok mu gelir ?

3 CEVAP

Thasari

Burada kullanan çoğu kişi ev kefiri tüketiyor anladığım kadarıyla en güzeli de o ama bizde de evde tüketen olmadığı için yapan da yok o yüzden hazır alıyorum ama 250ml sade alıyorum litrelik değil çünkü zaten çok az veriyoruz çay kaşığı kadar kısa sürede de tüketilmeli haliyle atılıyor kalanı da o, tavsiye edilen nedir yapanlar daha iyi bilecektir dolapta kaç gün maksimum bekletildiğini ama ben maks 3. günde kalanı atıyorum güvenemiyorum yani açıldıktan sonra hiçbir süt içerikli ürünü uzun süre tutmaya dolapta da olsa

ilknurgulmek

Bizde aynı şekilde yapamadığımız için hazır alıcam mecburen, açıldıktan sonra 3 günmüş sanırım tüketilmesi gereken tarih, dediğiniz gibi 250 ml alıyım ben de 1 lt kalacak çünkü teşekkür ederim :)

diablerose

1 ltre cok. kedi zaten bir iki firt icio.. ve belki hic icmez. en kucugunden alin. hatta siz de seviosaniz alin. artani icecekseniz alin. degilse yarisindan cogu cope gider