Önemli

Meltemiyl

Kedimi severken sırtında böyle kabuklu bir yara farkettim kabuğu kaldırmadım ancak büyüktü. Kedim aşğı yukarı 1 hafta önce kabuklu bölgeden antibiyotik iğne tedavisi gördü acaba bu durumu yaşayan birileri var mı? Kabuk kalktığında tüyleri tekrar çıkar mı? Bilgisi olan varsa lütfen aydınlatsın. Bu arada kedim 4 aylık

7 CEVAP

Cook

Enjeksiyon yarası,iğne derinin altına tam girmediğinde oluyor genelde.Kendi kendine düşecektir,kalkmaya başlarsa siz de kaldırıp crystalin,dr animal vs ile silerseniz daha hızlı kapanır ve hayır tüyleri tekrar uzamaz o bölgede

BellaMia

Benim kedim de kısırlaştırma sonrası antibiyotik tedavisi gördü aynı şey oldu ama kabuk kalktıktan sonra o bölgeden tüy çıktı ben kabuk varken de düştükten sonra da o bölgeye her akşam kantaron yağı sürdüm etkisi oldu mu bilmiyorum ama çabuk iyileşti

Meltemiyl

Yanıtlarınız için teşekkür ederim 🙏🏻 kabuk kalktığında terramycin krem sürsem olur mu peki acaba

Meltemiyl

Bir de kabuk kalktığında eğer o bölgede tüy çıkmazsa belli oluyor mu yoksa diğer tüyler kapatıyor mu? Daha önce hiç başıma gelmediği için tahayyül edemiyorum 🥺

ebruafsr

Benim kedim de aynı şekilde antibiyotik nedeniyle kabul tuttu. O bölgede bir daha tüy çıkmıyor diğer tüyler de üstünü kapatmıyor

Cook

Terramycine gerek yok bence,iltihaplı bir yara yok sonuçta.Zaten kendi kendine düşerse direkt altından deri çıkacaktır.Yalnızca sizin yarayı kaldırmanız durumunda düzenli dezenfekte etmeniz gerekir

Yumosi

İlaç sürmeyin yalamaya kalkıyorlar bir yolunu bulup . Kabuk ise üzerinde tüyleri ile beraber düşüyor. Sonrada da tüyler yeniden çıkıyor. Endişe etmeyin ama gözlemlemeye devam edin ne olur ne olmaz.