Kedimin Çişine Dur Diyemiyorum

Ezgisn

Arkadaşlar merhabalar kedimin geçmek bilmeyen kum hariç özellikle post halı yatak nevresim minder gibi alanlara çiş yapma durumu var ve ben çözüm bulamamaktan dolayı bezmiş durumdayım lütfen önerisi olan biri yazsın bana nasıl vazgeçirebilirim şuan mutluluk verici stres azaltıcı bir takviye kullanıyorum ama henüz fayda sağlayamadım

10 CEVAP

Superisi814

Merhaba,
Bu durum dünyada bir cok kedide gözlemleniyor.Bazen tahmin edemiyecegimiz kadar basit bir sebepten kaynaklanmis da olabiliyor. Bir sekilde çözüme kolaylıkla ulasmaniz temmenisi ile..
Bazen kedi tuvaletinin evin en atil alanina yerleştirilmesi olabiliyor sebep, bazen kum kabinin bize göre temiz ama aslinda kedi icin temiz olmamasindan oluyor.
Kediler doğada acik alanda tuvaletini yaparken biraz tetiktedirler , savunmasiz bir anlarinda saldiriya ugrama riskleri oldugu icin.Ic güdüsel olarak etrafa bakinirlar.Bu nedenle kapali tuvalette kendilerini guvende hissedemeyen kediler olabiliyor ve acik alan tercih ediyorlar.
Bazen ise korktuklarinda , ya da bizi bir sebepten protesto ettiklerini ifade etmek istediklerinde, mutsuz olduklarinda tuvalet disini kullaniyorlar.
Yani aslinda bir cok sebebi olabilir.
Kedi davraniş uzmanlarini dinleyerek edindigim bilgiler bunlar.Mesela biz evin bir üyesi ile gergin tonda konusurken kedimiz ürkmüs, huzursuz olmuş olabiliyor.
Yani bu davranisinin nedenini bulmaniz gerektigi kadar , kedinizin size ne anlatmak istedigini de bulmalisiniz.
Kolay gelsin..

simbakedi

bir hastaligi olabilir psikolojik olabilir gittiniz mi veterinere

simbakedi

arkadasimin kedisi de ayni sekilde. psikolojik sanirim onunki de. hicbir cozum bulamadilar umarim burda yardimci olurlar size. kisir mi kediniz peki belki onunla ilgisi vardir

Kediniz erkek mi? Kısırlaştırıldı mı? Kızgınlık dönemi içinde mi şuan?

Kızgınlıktan şüphelenmiştim ben de, dişi kediler zaten koku bırakmaz stresli dönemde oldukları için direkt çişini yaparlar.

Palyaco

Tuvaletine kedi nanesi sikin kumuna biz bu şekilde çökmüştük

Ezgisn

Gittik kontrolleri vs hepsine bakıldı benden sağlıklı çok şükür ki ama nedenini anlayamadığımız bu durumdan kurtulamıyoruz psikolojisinden kaynaklı olduğunu düşündüğümüzden bitkisel bi tedaviye başladık ama gerçekten sonuç alabileceğimizden emin değilim başına gelmiş ve çözüme kavuşmuş kedi annelerinden, babalarından yardım istiyorum tek biz değiliz dimi bu sorunla baş etmeye çalışan

Ezgisn

Arkadaşlar cevaplarınızı topluca vereyim çok teşekkür ederim ayrı ayrı herbirinize kedim kısır ve dişi kızgınlık belirtileri göstermiyor ve koku bırakmıyor direk çişini yapıyor veterinerimle iletişim halindeydim çözmeye çalışıyoruz ama yol katedemediğimi hissediyorum çok araştırma yaptım sorunumuzun başladığı noktaya dönüp yanlışlarımı elimden geldiğince düzelttim ama bir sağlık probleminden dolayı sık ayrı kaldığımız dönemde başladı hala önüne geçemiyorum yani benim sıkıntım onada yansıdı diye düşünüyorum ama dediğim gibi çözüm olmuyor maalesef

Ezgisn

Kısırlaştırılmadan önce koku bıraktığı oluyodu özellikle banyonun giderlerine ve eşimin kıyafetlerine ama avuç içi kadar ve çok keskindi fakat uzun zamandır çiş durumumuz fazlasıyla devam ediyor bir nevresim görmeyiversin ya da yatak odamın kapısı açıksa direk yatağa bırakıveriyor 🤷🏻‍♀️

Ezgisn

Gerçekten mi çözüm bu kadar basit olabilir mi bana dünyaları veririsiniz inanın kedi nanesini siz nerden temin etmiştiniz birebir aynısını alıp deneyeyim hemen çok çok teşekkür ederim