Evde 2 Kedisi Ve 2 Den Fazla Olanlar Bakabilir Mi ? Bir Sorunum Var.

Oqrenerde06

Arkadaşlar Merhabalar.🐾🐾 durduk yere erkek kedim dişi kedim otururken üstüne atlıyor ısırıyor dişi kedimin kürkleri bazen yere düşüyor ve çığlık atmaya başlıyor bildiğin sonra da tıslıyor erkek kedime kulakları arkaya gidiyor ikisinin de göz bebekleri büyüyor bu eylem biz karışmazsak 5 dk falan sürüyor dişi kedim artık ürkekleşmeye başladı süreklı diken üstünde erkek kedim ürkek bir kedi genelde tıslamayıda bilmez çok uysal ve korkaktır sadece dişi kedime bileniyor. Ne yapacağımı bilmiyorum dişi kedim 6 aylıkken sahiplendim erkek kedimi küçükken de dişi kedim ısırır vururdu şimdi olay tam tersine döndu dişi kedimi dövüyor erkek kedim şuan da veterınere anlattığımda oyun olabilceğini söylüyor. Bügün de artık evde ayırdım öyle geldim işe ikisine de 70 metre karelık bir alan ayırdım son çare bunu denicem en azından böylelikle durumlarını kontrol altına almış olucam zaten dişi kedim çok zayıflamıştı bu stres faktörünede bağlamaya başladım önerinizi bekliyorum sizin kedinizde de bu tarz durumlar oldu mu 2 kedili pati dostlarım da.😍😊

27 CEVAP

Oqrenerde06

@waldorfie kısır değiller şuan ama yakın da kısırlaşacaklar zamanı bekliyoruz .(: Kısır olupta bu şekil de birbirlerine davranan kedilere de şahit oldum umarım biz de öyle olmaz .

Oqrenerde06

@edmrcglu Dişi kedim zayıfladığı için kısırlaştırma yapılamadı şuan kilo aldırmaya çalışıyoruz ikisini de kısırlaştırmadık henüz erkek kedimde şuan 8 aylık dişi kedimde 14 aylık ikisinide aynı anda kısırlaştırcaz çalıştığım için de evde bakacak kimse yok yıllık iznimde maya da kilo alırsa kısırlaştırma yapılacak .

Oqrenerde06

@mayasn Sanmıyorum sadece karnını ısırıyor başını ısırıyor üstüne zıplıyor.

Yumosi

Bizimkileri kısırlaştıralı 1 yılı aşkın süre oluyor. her ikisi de 2 yaşlarında. Ama buna rağmen erkek kedim oyun için kıza saldırıyor. kızd da yerde yatarak bol tıslamalı çığırmalı savaş açıyor ona. Eskiden beraber yan yana yatarlardı, yalarlardı birbirlerini. Büyüdükçe özellikle dişi olan erkek kedime hiç tahammül etmez oldu. Ortalık çok karışınca dikkatlerini dağıtmaya çalışıyorum.

Oqrenerde06

Valla kıskanç da değiller o kadar çok anlamıyorum erkek kedim bazen hiperakviteyi doruklarda yaşıyor 😊😊

Oqrenerde06

1 gün ayırdım odalarını biraz daha iyilerdi😊

waldorfie

eger onceden iyi anlasiyolarsa eski hallerine donerler bence caninizi sikmayin :) benimkiler de su an bozusuk onceden superdi aralari kisirlastiricam insallah duzelicekler ahshahsh

MMiamu01

3 kedim var
Sizin kedileriniz kızgınlığı girmiş olmalı
Ben üçünude kizginliga girer girmez kısırlaştırdim ve bu tarz sorunlar ortadan kalktı

edmrcglu

bence dişi kediyi beklemeyin erkeği kısırlaştırın ben de erkek kedimi daha önce kısırlaştırdım ilk hafta kızgınlığa girdikten sonra kısırlaştırdığım için hormon kalmıştı o bittikten sonra pamuk gibi oldu ve ilk gün ona akşam viyo mama verdim saniyesinde ayaklandı hopladı zıpladı dikişin dıştan açmasın diye çalıştığınız için isterseniz sabahları yakalık takın akşam çıkarın. ikisi aynı anda daha zor olur bence erkek kıza göre daha kolay onu hallediverin bence

gulgez06

bizimkiler de süreklı kavga ediyor anlamıyorum durduk yere geçmiş olsun. Umarım sizinkiler düzelir tatlı patiler

Zamanla alışırlar