Evde 2 Kedisi Ve 2 Den Fazla Olanlar Bakabilir Mi ? Bir Sorunum Var.

Oqrenerde06

Arkadaşlar Merhabalar.🐾🐾 durduk yere erkek kedim dişi kedim otururken üstüne atlıyor ısırıyor dişi kedimin kürkleri bazen yere düşüyor ve çığlık atmaya başlıyor bildiğin sonra da tıslıyor erkek kedime kulakları arkaya gidiyor ikisinin de göz bebekleri büyüyor bu eylem biz karışmazsak 5 dk falan sürüyor dişi kedim artık ürkekleşmeye başladı süreklı diken üstünde erkek kedim ürkek bir kedi genelde tıslamayıda bilmez çok uysal ve korkaktır sadece dişi kedime bileniyor. Ne yapacağımı bilmiyorum dişi kedim 6 aylıkken sahiplendim erkek kedimi küçükken de dişi kedim ısırır vururdu şimdi olay tam tersine döndu dişi kedimi dövüyor erkek kedim şuan da veterınere anlattığımda oyun olabilceğini söylüyor. Bügün de artık evde ayırdım öyle geldim işe ikisine de 70 metre karelık bir alan ayırdım son çare bunu denicem en azından böylelikle durumlarını kontrol altına almış olucam zaten dişi kedim çok zayıflamıştı bu stres faktörünede bağlamaya başladım önerinizi bekliyorum sizin kedinizde de bu tarz durumlar oldu mu 2 kedili pati dostlarım da.😍😊

27 CEVAP

mayasn

kızgınlığa girmiş olabilir mi? hareketlerine dikkat edin çiftleşmeye çalışıyor olabilir

Oqrenerde06

@yumosi Gerçekten ona tanık oldum ben de kısırlaştırma da olsa çoğu kedi bu şekilde savaş düellosuna devam edebiliyor gördüğüm kadarıyla yakında kısırlaşacaklar umuyorum ki o zaman geçer şuan ne yapmam gerekiyor bilmiyorum odalarını ayırsam mı biz evde yokken napsam kafam karıştı.

Palyaco

Ayirmaniz iyi olmuş bir süre böyle yapın

Bizimkiler de öyle bir bakmışsın kardeş gibiler yalanıp birbirlerine sarılıp yatıyolar. Bir bakmışsın birbirlerine girmişler. Tüylerin havada uçuştuğu oluyor. Küçük kedim çok fena büyük olan oynamak istemediğinde kıhlayıp onu uzaklaştıyo ya da kendi kaçıyo. İki kedili evlerin klasiği bu aslında. Ama sizin dişi kedi hiç oyuna katılmak istemiyorsa bezmiş olabilir. Bizde öyle bir durum yok büyük kedim de başlatıyor oyunu çünkü. Bazen ayırıyorum başka şeylere ilgilerini çekiyorum. Çünkü büyük kedim çok fena ısırıyor küçüğün de tırnak seslerini duyuyorum çat çat yoluyor. O durumlarda ayırıyorum. Ama onlar ben ayırmasam da iş büyüdüğünde bitiriyolar. Biraz uzun yazdım ama dişi kedinizin isteyip istemediğini anlamanız için. Evleri ayırmadan önce büyük kedimle birlikte yaşayan 12 yaşındaki kedimiz hiç haz etmezdi mesela büyük kedimden. Üstüne atlar kovalardı cehennem olmuştu 12 yaşındaki kedimiz için hayat. bacaklarını kırarak evde dolanıyordu her an çıkacak üstüne atlıcak diye. O dönem kilo vermişti. 1 yıl birlikte yaşadılar ama hiç alışma belirtisi yoktu. Şimdi ayırdık 12 yaşındaki kedimiz kilo almaya başlamış. Hiç birbirlerini yalıyolar mı sokulup yatıyolar mı sizinkiler. Sevgi var mı arada yani bu önemli

edmrcglu

ikisi de kısır mı?

BerenZ

Aslında çok net görülüyor sorun, kısırlaşmadıkları için şuan bu şekilde olmaları normal geldi bana. Eminim kısırlaştıktan sonra saldırma durumları kalmayacaktır.

Cubik

Kısırlaştırma bence erkek kedinin çiftleşmeye çalışıyor olabilir

Cubik

Kısırlaştırın yazcaktım

diablerose

bence aralari iyi oldugunda odullendirin. boyle cirkeflestiklerinde de elinizi islatip fazla suyunu lavaboya silkeleyip kalaniyla da bu yaramazlari islatin. bakin spreyle su sıkın demiorum. linc etmesin kimse. elinizde kalandan cok azcik sıçratin. zaten hemen ayrilirlar. her kavgaya tutustuklarinda bunu yapin. ben kedimin yarasina dr animal damlatirken yatagimda yatmaz olmustu. benim boyle bi niyetim yoktu halbuki ama sandı ki yataga cikinca damla geliyor. 1 damla suya tahammulu yok bu canlinin. siz de bu sekilde deneyebilirsiniz

diablerose

hatta simdi aklima geldi. suyla falan ugrasmayin. kafalarina üfleyin. benim kedi canimi acıtınca üflüyorum hemen gidiyor

Oqrenerde06

@EBRUGURKARACAYİR Elinize sağlık yazı için teşekkur ederim . 3 Ay öncesine kadar yalanıyorlardı bu seferde erkek kedim yanaşıyor yalattırmaya kendini dişi kedim istemiyor sanırım çok saldırı olduğu için aralarında artık o da sıkılmış vaziyette yüz vermiyor yani erkek kedim oturunca yanına uzaklaşıyor. Eskisi kadar sevgi kaldığını düşünmüyorum aralarında çünkü dediğiniz gibi dişi kedim bazen patilerini alçaltarak evde yürüyor yüzünden anlaşılıyor tedirgin olduğu :(

kedimedisever

Bizim kedilerimizden biri böyleydi. Ama bizimki evdeki her kediye saldırmaya başlamıştı. Kıskandığı için böyle yapıyor demişti veteriner. Çoklu kedi olan evi sevmedi. Giderek saldırganlaştı. Sahiplendirdik mecburen. Şuan gayet sakin ve çok akıllı bir kedi. Sizinkinde de böyle bir sorun olabilir mi acaba?

BerenZ

İşte alışkanlık edinince de kısırlaştırdıktan sonra da devam ediyorlar. Birbirlerine karşı bir antipatide oluşuyor bu süreçte. Önce erkek kedi kısırlaşıp sonrasında dişi kedi kısırlaşabilir. Onun için de iznimde halletcem demişsiniz bilemedim. Sahiplendirmeye kadar gitmez umarım aralarındaki olumsuz elektrik.

waldorfie

kisirlar mi? kizginliga girmis olabilir erkek kedi:(

Oqrenerde06

@diablerose Çok teşekkur ederim deneyeceğim söylediklerinizi hem üflemeyi hem su işini :) anlamıyorum duran kediye neden saldırır halbu ki ikiside melek gibi huyları falan