Pencere/Balkon Güvenliği

Unabomberr

Burada da sıkça sorulan kedim çok dikkat etmemize rağmen pencereden düştü birşey olur mu ya da insanların kedim balkonda uslu uslu etrafı izliyor atlamıyor gibi deli saçması söylemlerine istinaden paylaşıyorum bunu. Suzionline kim tanımıyorum bu arada, bu sitede sürekli onu da öne sürdükleri için kendisinin paylaşımını kullandım. Cins kedi usludur birşey yapmaz inanışın tersine her hayvan her an herşeyi yapabilir. Her çocuk gibi... Önlem almak ilk önceliğiniz olmalı. Ayrıca veterinerin paylaşımındaki "bir daha kuşlara uymaman dileğiyle" temennisi de veterinerlerin ticari boyutunun bir kanıtı. Hayvan bu mümkün mü öyle bir temenni. Ailenin tez vakitte can güvenliğin için balkon ve pencerelerine tel/file taktırması dileğiyle...

5 CEVAP

BerenZ

Hayır kedi düştü ve sakatlandı tedavisini nasıl ödeyeceksin fileden daha pahalı tutuyor zaten veterinerler. Daha geçen birisi kedisinin evden kaçıp durmasını sıcakta ölelim mi pencere açmayıp deyip savunuyordu. Ne diyebilirim ki.......

simbakedi

gercekten taktirilmiyorsa hic cam acmayin. ben haziran sonuna kadar nerdeyse evde tek cami ustten actim, oraya da kedim cikabilecegi ya da ziplayabilecegi herhangi bir yer olmadigi icin. ayrica durumum yok diyenlere asagiya link birakicam. bu kiz da ogrenci ama kedi sahiplenmesinin getirdigi sorumlulugu bilip boyle bir cozum bulmus. kedi bakarken her seyin en kalitelisini almak zorunda degil kimse. ama guvenligi ve sagligi soz konusu olunca herkes en iyisini yapmak zorunda.
https://twitter.com/fraueda_/status/1417986354424815617?s=21

theyusra

bizim camlarımızın hepsi kediminiz açamayacağı sinekliklerle kaplı ama balkon pahalı olduğu için daha yaptıramadık, balkon girişlerinin sineklikleri ise kedimizin açabileceği kadar güvensiz olduğundan direkt balkon kapılarını kapatıyoruz. insanlar ise aklıyla değil içgüdüleriyle hareket eden bir canlıya nasıl bu kadar güvenip "benim kedim atlamaz" diyebiliyor anlamıyorum, atlamaz belki evet ama ya düşerse mermerlerin üstünde gezerken? buna karşı nasıl bu kadar rahat olabiliyorlar gerçekten ilginç.

Bisuskonuscam

Benimki uyurken kuş sesi duysun pencereye depar atıyor, arı görsün yakalıcam diye oraya buraya zıplıyor. Komşulara bakıyorum kedileri balkonda saka gibi. Geçen üstümüzdekinin kedisi düştü, 9 canlı bunlar direk ayağının üstüne düşer diyor mahallenin bilmiş esnafı.

Palyaco

En güzeli kedi özel file yapılması fiyati cok cok pahalı deyil normal fiyatlar