Kedi Çipi

miyav88

arkadaşlar çip takılan kedi kaybolduğunda konumuna ulaşılabiliyor mu veterineri arıyarak??

14 CEVAP

beyzathemoc1

hayır biri bulup veterinere götürüp okutursa sizi ararlar

Rgms

@miyav88 Çoğu veterinerde çip okuyabilecekleri bir program bile yok 😂 Bu kadar her şey göstermelik ve sonuç odaksız🙌🏻

baranertaga

Çok gereksiz buluyorum bu çip işini. Gps olmazsa neye yarayacak

diablerose

para tuzaği. yurt disinda tekir de olsa sokakta gezen hayvan yok. ya bi sahipleri var ya da barinaktalar. haliyle sokakta başi bos bi kedi kopek varsa alip cipi varsa sahibine ulasilip yoksa barinaga goturuyorlar. simdi birimizin tekiri kacsa evden, kimse o kedinin çipi var mi diye kontrol etmez. cins kediyse akillarina gelir belki. tekirse çip taktirmanin hic manasi yok.

miyav88

hmm anladım ama madem böyle bir uygulama var keşke gps özelliğide ekleselermiş kedi kaybolduğunda pek bi anlam ifade etmiyor o zaman..

simbakedi

guya kediyi sokaga mi attin bakmiyor musun diye kontrol amacli :) sanki insanlar ev kedisini anlayacakmis gibi sokaga dusunce. once sokaktaki hayvanlara baksalar da sonra evi dusunseler keske

Aslideniz23

@diablerose Çok haklısınız zaten sokakta bir sürü tekir kedi var bizim tekirlere taktırsak allah korusun kaybolsalar kimse fark edip veterinere götürmez bile yine veterinerlerin para tuzaklarından biri bu arada siz nasılsınız kediniz nasıl oldu

aşırı gereksiz bu çip işi ben taktırmadım taktırmayı düşünmüyorumda

miyav88

evet gerçekten de gereksiz ama zorunlu arkadaşlar bende sizinle aynı görüşteyim 2022nin sonuna kadar taktırmazsak eğer 10 bin tl cezası varmış ama taktırıp taktırmamak size kalmış..

AleynaParlak

Hepsi gereksiz kediler evde oldukları için kaçma ihtimalleri çok düşük ama köpekler için bence gerekli çalma , kaçma , kaybolma gibi ama bi yandanda Türkiye’de öyle birşey varki bulduklarında sahibini aramıyorlar direk sahipleniyorlar takip edebilmemiz lazım nerde olduğunu

MMiamu01

Ulaşılamıyor diye biliyorum sadece kimlik bilgilerinin olduğunu biliyorum

baranertaga

Sen taktıracan da kaybolunca biri farkedip vete götürecek de vetin de çip okuyan makinesi olacak da ölme eşeğim ölme

gokceoztel

kedilerde çok önermiyorum ama köpeklerde kesinlikle yapılması lazım çünkü köpek kaçabilir çalınabilir

BeyzaDemirtas

Bana kalırsa çok gerekli bir şey, geç bile kaldık. Düşünüldüğü gibi yapılabilirse tek bir hayvan bile kalmayacak çip takılmayan. Sokak canlarından da belediye sorumlu olacak (bu konuda umudum yok gerçi). Yani aldım sokaktan istediğimi yapayım da sıkılınca, büyüyünce atarım diye durum kalmayacak ortada. Hayvanlar için çok kıymetli bir şey esasen eşya yerine konulmaktan kurtulmaya bir adım daha yaklaşılmış olacak ama hakkıyla uygulanabilirse tabii.