Kedi Dis Eti Kizarikligi

simbakedi

arkadaslar kedim bize ilk geldiginde dis etleri kizarikti. sonrasinda gecti bundan 15 gun oncesinde de boyle bir sey yoktu. bu ara yas mamayi artirdim yine kizarmis dis etleri. onceden veterinere gosterdigimde olabilir boyle demisti. acikcasi biraz da korktum neden kizardigini bilmiyorum hic yasamis olan var mi bunu? kedimin istahinda vs bir sey yok hic. ayrica o kizarikliga bastirinca kanamiyor ya da aciyormus gibi kendini cekmiyor kedim. hic dislerini fircalatmiyor bu arada tartar da var dislerinde. onerisi olani ya da daha once bu durumu yasamis olanlarin bir fikir belirtmesini istiyorum

9 CEVAP

septikbaykus

1 ) Yeni diş çıkarıyordur o sebep ile kızarmıştır

  1. gingivit vardır o sebep ile kızarmıştır

Umarım 1dir.

Thasari

Ben daha bugün bu sebeple gittim veterinere, aynı acı yok bi şey yok iştah yerinde bizimde, 5 aylıkken kızarıklığı olmuş geçmişti şimdi 10 aylık tekrarladı ve kuru mamayı 2 gündür az yiyip yaş için yalvarmaya başlayınca dedim kesin canı acıyor Gingivit bu dişte fırçalatmıyo götüreyim. Vet evet ufak bir yangı var ama kuru mamasını yiyemeyecek bi seviyede değil ağzı, yaşı tercih ettiği için istiyor dedi dudak kenarlarını damağını kontrol etti, kontrol altında tutalım dedi sadece, bir test önermedi, ilaç veya önlem için bi şey var mıdır dedim gerek yok dedi, binbir zorlukla götürüyorum kediyi panikten ölücek gibi oluyor çünkü hayvan sadece bu bilgiyi almış oldum değmedi stresine, demem o ki ben eğer bu kızarıklık devam ederse enfeksiyon için artık kana mı bakıyorlar x bir test mi yapıyorlar onu yaptırıcam çünkü başında yakalamak istiyorum böyle bi şey varsa diş çekilme noktasına gelmesindense ikinci bi vete gidicem bi iki haftaya, yararlı bi sonuç alırsam paylaşırım sizinle de

Renklipati

Benim kediminde 3.ayında diş eti kızarıklığı yaşadık o dönem antibiyotik kullandım geçti süt dişlerinden dolayı dedi vet, ve 7 ayında yine çok hafif kızarıklık vardı bu kez ilaç vermedi süt dişlerinin tamamlanması 8.ayını hatta biraz daha geç bile olabiliyor dedi umarım sizinde süt dişleri değişim yüzünden dir

simbakedi

@Thasari evet ayni seyleri yasamisiz tam olarak. ben de yakinda kisirlastirmayi dusunuyorum o zaman dislerini temizleticem. o zamana kadar acaba oncesinde gitmek gerekir mi diye cok endiselendim acikcasi. bagisiklik guclendirici kullanicam zaten kisirlastirma oncesi ben de eger faydasini gorursem size de soylerim cok tesekkurler gercekten❤️ benim kedim de veterinere gittigimizde hic yerinde durmuyor sicaklardan dolayi havluyla tutuyorlar hep. nasil muayene yapicaklar cok merak ediyorum dogrusu

simbakedi

@Renklipati umarim oyledir cok tesekkurler

Palyaco

Ben dental kullanıyorum çok memnunum brit care dental yada beaphor dental bu ikisi çok iyi

Thasari

Ne demek, aynen muayeneler eziyete döndü gerçekten iyice bu sıcaklarla ya, o yüzden çok iyi olur kısırlaştırmayla birlikte aradan çıkarmanız hazır yakında bir tarihmiş zaten, umarım güzel haberlerle geri dönüş yaparız geçmiş olsun çok

simbakedi

9 aylikken cikarmaya devam eder mi ki @septikbaykus
acikcasi losemiden falan cok korkuyorum. bundan once bir kere lenfleri sismisti ama antibiyotikle duzelmisti. sonrasinda hic sorun yasamadik. simdi boyle olunce endiselendim

simbakedi

9 aylikken cikarmaya devam eder mi ki @septikbaykus
acikcasi losemiden falan cok korkuyorum. bundan once bir kere lenfleri sismisti ama antibiyotikle duzelmisti. sonrasinda hic sorun yasamadik. simdi boyle olunce endiselendim