Kedi Mamasını Nasıl Saklayabilirim ?

Rockyyyy

arkadaşlar merhaba sizlere bir sorum olucaktı.şimdi benim sahiplendiğim bir tane kedim var sizce bir kedi için 10-12 kiloluk mamalar alınır mı yani bu kilolarda mamaları genelde birden çok kedisi olanlar alıyor ama ben de alsam olur mu bayatlamadan,bozulmadan nasıl saklayabilirim ?

14 CEVAP

simbakedi

ben 10 kilo aldigim zaman bir kismini saklama kabina koydum sonra paketin agzini iyice kapadim. mandalla vs hic hava almamasini sagladim. mamayi hep saklama kabindan koydum bittikce paketten saklama kabina dokup kullandim. hic bayatlamadi mamam.

duman_cat_world

simbakedi
Biz de öyle yapıyoruz, taze taze mama yiyor Duman 😻😻 Çok da ekonomik oluyor.

Saklama kabı olarak Ikea'dan aldığımız büyük boy saklama kaplarından kullanıyoruz, çok memnunuz. Bayağı mama alıyor.

Ozgcrn

Çok daha ekonomik gelen zamlardan sonra ben de 10 15 kglık mama almayı düşünüyorum. Ağzını sıkıca kapatıp saklarsanız hem aroması bozulmaz hem de mama bayatlamaz. Ama kesinlikşe güneş görmeyen bir yerde saklamanız lazım. Banyoya da sakın koymayın ya da mutfağa. Nem ve sıcak daha çabuk bayatlamaya neden olur

idunn

biz o kadar çok almıyoruz ama kullanmadığımız bidonlara koyup kapağını sıkıca kapatınca hem tadı hem de kokusu aynı kalıyor.

diablerose

ben de buyuk boy aliyorum. kucuk boyda kilosu 75se buyuk boyda kilosu 50 lira. buyuk fark var. zaten her ay zam geliyor. buyuk alinca zamdan da aylarca etkilenmiosunuz

miyav88

@Rockyyyy alsan bir problem olmaz fakat sana şöyle söyliyim kedine 10 kglık mama almadan önce alıcağın mamanın 1-2 kg lık mamalarından alıcağını alıp yedir bi eğer beğenmezse 10 kg mama boşa gider..

Ben de büyük cam kavanozlara koyuyorum baya gidiyor. Büyük paketin ağzını da sıkıca lastik tokayla bağlıyorum. 4 kez falan açmış oluyorum büyük mamayı bitene kadar ağzını

diablerose

evet kedinin sevdigi bildigi bi mama alin mutlaka

Lils

Ben 15kg aldım. Masaların hepsini kloroplast kilitli küçük boy paketlere bölüştürüp kendi paketinde paketin havasını alıp saklıyorum. Eğer paketin kilit kısmı yoksa bantlayıp her ay 1 aylık mamasını çıkartabilirsiniz.

Lils

*Mamaların

AleynaParlak

Bir kedi için fazla bayatlar ama 1 kg 1kg gibi paketleme yapabilirsiniz daha kolay olur ve taze kalmış olur

ben ise cam kovonazlara koyup buzdolabında bekletiyorum bayatlamıyor

MMiamu01

15kg bir kediye 2-3 ay yetecektir
Bayatlamamasi için bir kısmını kendi paketinde üstüne bir poşet geçirerek bırakabilirsiniz bir kısmınida plastik kovalara doldurabilirsiniz teneke varsa daha iyi olacaktır çünkü mamanın kokusu teneke kutularda daha uzun süre dayanır

duman_cat_world

MMiamu01
Ne? 15 kg bir kediye bir yıl yeter!! 2-3 ay çok az bir süre.