Beslediğim Kedilerden Kedime Hastalık Bulaşır Mı

mycutecat

Evim bahçe katı ve bahçemde 15 20 tane kedi var hepsine ben bakıyorum şimdi birsürü yavru doğdu çoğu hastalıklı kedime onlardan hastalık geçer mi endişeleniyorum nasıl bir önlem almayalım kedimin aşıları tam ama bilemedim yinede birşey olurmu

2 CEVAP

simbakedi

asilar %100 koruma saglamaz. ellerinizi yikamadan kedinize dokunmayin. ayni sekilde o kiyafetlerle de kediniz etkilesimde olmasin. ben kedi sevdigim zaman ve eve girdigim zaman kedim surtunup koklamaya calisiyor hep izin vermeden ustumu degistirip oyle ilgi gosteriyorum. alinabilecek max onlem budur diye dusunuyorum

pompompurin

ellerinizi yıkarsanız ve kedilere değen kıyafetlerinizi evdeki kediye temas ettirmezseniz hiçbir şey olmaz.