Kedim Oyuncağınin Gözünü Yedi Acillll

Puffy2021

Az önce kedimin ağzında oyuncağın gözünü yerken gördüm. Elimi soktum ama birden yuttu onun öncesi taş vs ne yiyosa herşeyi kurtariyodum . Bu sefer alamadim bir sıkıntı olur mu sizce birde neyapmaliyim? Bol bol malt , gimcat sindirim sistemi düzenleyici macun verdim

7 CEVAP

simbakedi

veterinere haber verin o her seyi anlatir. iletisim halinde olmalisiniz veterinerle bu konuda. cunku kediniz onu diskisiyla atmadigi zaman ameliyat gerekebilir. o yuzden bilgiyi ondan alin

Puffy2021

Dışkılama ile atılabilir boyuttami sizce

simbakedi

ya valla hic bilmiyorum ben boyle bir seyle hic karsilasmadim karsilasmam da umarim. ama balon yutuyorlar genelde daha buyuk hacimli onu cikardiklari oluyor. kakasina da yuzeysel bakmamaniz lazim baya parcalayarak incelemelisiniz maalesef :(

Lils

1 tatlı kaşığı zeytinyağı verebilirsiniz hemen dışkılatıyor. Kakasından çıkacak kadar küçük bence. Bazen kusadabiliyorlar yuttuklarını.

diablerose

gozu kumas gibi mi plastik mi? boyutu nedir? resimden anlasilmio. biz insanlar bi kayisi cekirdegi yutsak genelde hicbisi olmuyor mesela. kucukse ve plastikse bisi olmaz bence. tabi veterinere de sorun da

Nisaxira_

24 Saat dışkısını bekleyin eğer yaparsa bilin ki o parça bağırsaklarında bir tıkanıklık yapmamış ve dışkıyla beraber atmış eğer dışkısı yoksa veterinerinize haber vermeniz gerekiyor

Puffy2021

Çok sağolun yorumlar için. Bugün herzaman ki saatinde dışkıladi zaten bende dışkılamsini bekliyordum incelemek için. Sert birşey vardı sanki ama baya karistirmama rağmen göremedim yinede çıkmış olabileceğni umut ediyorum. Zeytinyağı vermeyi bende düşündüm. Bilmiyorum tuvaletini yaptı yinede versemmi göz plastik bu arada. Kumaş daha mı tehlikeli?
Birde @simbakedi ah o canavarlar emin ol sen görmeden neler yiyolardir ben her gün evi supuruyorum yinede buluyo yiyecek bir şeyler