Köpekle Araba Seyahati

Merhabalar. Orta boy ırk kızımla İstanbul'dan Antep'e araba ile gideceğiz. Pet kargoyla ya da uçakta bagajda gelmesini istemedim daha doğrusu güvenemedim belki bir şey olur diye. Yaklaşık mola vere vere 20 saatlik bir yol bekliyor bizi. Ne gibi sorunlarla karşılaşırız, arabaya nasıl alıştırırız, kaç dakikada bir çiş molasına indirmeliyiz, kusar mı, stres olursa ne yapmam lazım?

2 CEVAP

elsathedog

yolculuktan 8 saat önce mamayı ve suyu kesip yolculuk öncesi yorucu olacak bir yürüyüş yaptırırsanız araba içinde kusma ve stres gibi bir durum yaşanmaz 2-3 saatte bir 15 dakika mola verip yürütmek iyi gelir ayrıca çok sık su vermeyin 3 molada bir verin ve normal içeceğinin 1/10 u kadar falan olmalı ben bu şekilde yapıyorum ve bir sorun olmuyor ayrıca arka koltukta ona refakat edecek biri yoksa emniyet kemeri kullanmanız önemli

irmtnc3

Biz küçük ırk köpeğimle 1 saatlik yolculuk yaptık öncesinde mamasını suyunu kesmedik her şeyi aynı rutindi küçük olduğu için pas pasta durdu yattı kalktı ama tam mevsim geçişi olduğu için taramama rağmen çok tüy oldu biz kısa yol ve acil gidince boxumuz yoktu Allah korusun kaza anı gibi şeylerde çok savunmasızdık Kusma çiş kaka vs şeyler yaşamadık kızım 3 yaşında olduğu için tuttu hemen inince yaptı

Size önerim bence köğpeğinizin boyutuna göre bence bir box edinmelisiniz ne olur ne olmaz hem tüy açısından falan da daha iyi olur ve kendini güvenli hisseder
Yemek su konusunda 8-10 saat öncesinden kesebilirsiniz molalarda 10-15 dk (1 saatte bi mola verebilirsiniz)gezdiririm sıkılmasın ara sıra boxdan çıkartıp dikkatlice camdan baktıarabilirsiniz çok hoşlarına gidiyor
Suyu azar azar verin kusması ve çişi gelmesi açısından mama yerine yine azıcık ödül maması verebilirsiniz. 20 saat büyük ihtimalle uyur diye düşünüyorum Boxun içine sürekli yattığı ve oynadığı peluş gibi ona ait bir şeyler koyun yabancılık çekmesin ara sıra sevin molalarda koşturun eğer yanınızda biri olucaksa onunla ilgilensin Aklıma şu an bınlar geliyor Dediğim gibi bence box çok önemli biz küçük ırk köprğimşr 1 saatte zorlandık hareket et zıpladı falan box bence şart. şimdiden iyi yolcularlar