Happycat Mama

bir süredir bu mamayı kullanıyoruz onun öncesinde britcare kullandık ve kullandığımıza pişman olduk daha öncede happycatı kullandığımdan kedimin ne kadar çok sevdiğimi biliyorum ve yarıyorda hani kedime herşeyi normal sadece tüy döküyor ama oda normal hayatımızın her evresinde var bu tüy dökümü herkes içeriğinde çok fazla mısır ve pancar küspesi olduğundan önermiyor ama benim kedimede bundan başka hiçbir mama yaramıyor kullandığımız mama atlantik balıklı kısır olanından sizc devam etmelimiyim veya kullanan varsa uzun vadede kedinizde bir sorun oluştumu cevaplarınızı bekliyorum

10 CEVAP

Happy Cat kuzenim iki kedisinde yaklasık 5 yıldır kullanıyor sıfır sorunla. Sadece tüy dökümü yaşadıgını söylüyor. Ben de bir yıl kuzulusunu kullanmıştım. Sonra daha iyi mamalara yöneldik. Ha iyi mi oldu, çok mu değişim oldu sağlıklarında? Sanmam. :) Memnunsanız devam edin hiç bozmayın.

Seymaaacaan

Proplan, hills, royal canin... çoğu mamada pancar küspesi var sağlığa zararlı olsaydı eklemezlerdi diye düşünüyorum açıkcası

Seymaaacaan

Ben içeriğe değil kedime iyi gelip gelmediğine bakarım. Hills kullanıyorum şuan benim kedilerime yaradı benim için 4/4 lük bir mama. Ayrıca happycat sanki çok güzel içerisinde et bile yok. Ama kedinize iyi geliyorsa sizin için en üst mamalardan bile daha iyidir. Tutturmuşsunuz royal proplan hills çok kötü. Neye göre kötü, ağızdan doğma bilgilere göre...

Pancar küspesi ND az tahıllılarda da var, birçok mamada var. Mısır gluten vb kadar zararlı olduğunu düşünmüyorum.

@kedilililililerle

ayy çok sevindim instagramda hikayemde paylaştım bugün belki görmüşsünüzdür birçok kişi içinde pancar küspesi olduğundan ilerki yıllarda sağlığında bir sorun olabileceğini söylemişti bende korkmuştum açıkçası memnunum şimdi tüy dökülmeside sanırım mısırdan kaynaklı :/ ama pek bir sorun olmuyor benim açımdan

kesinlikle öyle hemen hemen her mamada var zaten

simbakedi

@Seymaaacaan maalesef zararli ve mamalarda da bulunuyor. ayrica ornek verdiginiz mamalar zaten cok kaliteli icerige sahip degiller memnuniyet orani yuksek. bu mamanin icerigini bilmiyorum ama kediye yaradiysa yapacak bir sey yok :D afiyet olsun

@simbakedi evet saydığı mamalarda içeriği kötü mamalar zaten onları almaktansa kedime yarayan bu mamayı alırım daha iyi :)

theyusra

pancar küspesi tam olarak ne bilmiyorum ama pancar posası hayvanlar için çok yararlı bir şey, o yüzden çok sorun olacağını sanmıyorum açıkçası

simbakedi

@Seymaaacaan hayir yani ornek verdiginiz markalar icin bunlar kullaniyorsa zararli degildir diyemezsiniz. cunku kaliteli icerigi olan mamalar degil bundan bahsediyorum. kim ne kullanirsa kullansin umrumda degil yani :D acana kullaniyor demekki zararli degil deseniz bir nebze anlarim da one surdugunuz mamalar icin boyle bir sey denemez ondan bahsediyorum. acana icin de denemez neden mama markalarina bu kadar cok guvenelim ki