Kedimin Mamasını Karınca Basti

Tosbikdumik

Merhaba arkadaşlar evimizi son günlerde karınca bastı asla mutfakta bulaşık bırakmayız normalde . Gecen gün bir dilim böreği iki saat tezgahta bıraktım bi gittiğim karınca istilası asla oldurmedik o gece öyle yattık sonuçta onlarda rızkının peşinde ertesi gün kedimin mamasına dadandılar gelebilecekleri yerleri silikonladik ama kedimin mamasına hala nereden geliyorlarsa geliyorlar ve kedim farketmeden mamayla onları yiyor muhtemelen . Ne yapmam lazm daha önce bu durumu yaşayıp cozum bulan var mi

12 CEVAP

Seymaaacaan

Büyükçe bir kaba su doldurun, ve o suyun üzerine mama kabını koyun. Yani iki kap iç içe büyük kapta su dursun. Böylelikle karıncalar mamaya ulaşamayacaktır

Phoenix3

Benimkine de dadandılar bu ara. Geldikleri yerlere karınca zehri dökmek dışında bir çare yok sanırım :/

Ikraa

Kesinlikle en kesin sonuç bulaşık deterjanı karıncaların çıktığı yerlere dökerseniz en kesin sonucu alacaksınızdır

Ben de öyle diyecektim. bir tabağa su koyun onun içine de mama kabını. Biraz canice ama boğulurlarsa😔

Seymaaacaan

Suyun içine düşmeleri zehirden daha canice değildir :(

Okulda kullandığımız tahta tebeşirleri bu konuda çok etkili, hem karıncalar da zarar görmüyor. tebeşirle çiziyoruz karınca problemini evde o şekilde çözüyoruz.

iAllMoon

Karınca öldürücü alın internetten :)

AleynaParlak

Kaba su koyup üstüne kapla mama koyun

herkesin dediği gibi kaba su koyup içine mama koyun ama dikkat edin mama suyun içine düşmesin eğer kediniz hızlı yiyen bir kediyse bu olabilir

gulsundusmez

ben chrysamed aldım kurtulduk ama asla hayvanların üstüne sıkmayın yuvalarına çekildiklerinde mama çevresine yuva çıkışına sıkın.Ben öyle yaptım bir daha asla görmedim

Ezgisn

Çözümü misafir yatağın üzerine koymakta buldum halada çözüm arayışındayım o oda çok sıcak oluyor çünkü başka da alan kalmadı nereye koysam buluyorlar yavrumun mamasını 🤷🏻‍♀️

Tosbikdumik

Kesin cozum olarak burda verilen onerilerden en iyisi mamayı su dolu kaba koymak . İlac alıp oldurmek canice geliyor cunku 🥲