Kısır Kediye Yavru Maması

minezyt

Kedim yaklaşık 1 yaşında kısır hill’s yavru kedi maması uygun mudur? Almış bulundum da bir kaç gün versem sorun olur mu?

11 CEVAP

Ikraa

Bir kaç günden bir şey olmaz gönül rahatlığıyla verebilirsiniz fakat kısır kediler kilo almaya meyilli olduğu için kısır kedi mamasına dönmenizde fayda var

iAllMoon

Keşke kısır kediye kısır olmayan mama vermenin tek sorunu kilo olsa...

melisasevimli

Kısır kedi mamaları kedilerde idrar yolu rahatsızlıklarının oluşmasını aza indirger ve yağ oranları daha az olduğu için kedilerin metabolizmasını zorlamaz. Yavru kedi mamasını ve kısırlaştırılmış kedi mamasını karıştırıp vermenizde bir sakınca yoktur fakat oranını iyi ayarlamanız gerekir. Yeni kısırlaştırılmışsa yavru kedi mamasının daha fazla olması sorun teşkil etmez ama giderek oranı düşürmeniz lazım. 😸

minezyt

Teşekkür ederim olmadı kısır kedi mamasıyla karıştırayım neyseki az aldım 😄

minezyt

Herkese teşekkür ederim farketmeden aldım neyseki 1 kilo almışım veterinere sordum o da sorun olmayacağını zaten daha 1 yaşında bile olmadığı için toparlıyacağını söyledi 😊

Ozgcrn

Yavru kedi maması kedilere hep daha lezzetli gelir. Bitene kadar vermenizde sakınca yok. Bizim vet bir süre kendi mamasını kullanabilir dedi. Ama sağlığı için en kısa zamanda kısıra geçin

AleynaParlak

Bikaçgün birley olmaz ama uzun vadede sorunlar olur deri problemi yetersiz kalan protein ama en kısa zamanda kendi mamasına yaşına uygun olan mamaya geçin

bir arkadaşım kısır kedilerine kullanmıştı kilo almaları için ama veterineri sonradan bırakmasını istedi böbrek sağlığı için en iyisi kısır mamalar demişti benimde kedim yavru kedi mamalarını daha çok seviyor ama kısır mama vermek zorundayım

Palyaco

Bence vermeyin hills yavru yemi yag orani ve magnezyum orani yüksek dışarıdaki canlara verin mamayi kisir mamanizi kullanın

izgen

Bende şuan kısır kedime yavru kullanıyorum çok kilolu değil kullanmaya devam ediyorum. İleride sağlık açısından sorun teşkil edebilir belki o yüzden kısır kullanmak en sağlıklısı

Azemm

Merhaba, içerikleri incelediğim kadarı ile yavru kedi mamaları daha yağlı bir yapıya sahip oluyor. Bir kereye mahsus yemesi herhalde bir sorun teşkil etmez. Ancak kısır kedi mamasına dönmede fayda var