Kedilerde Öfke Ve Saldırma Davranışları

melisasevimli

Kedimin eskiden öfke atakları oluyordu. Çok fazla tepki verip sürekli ısırıp tırnaklıyordu. Kısırlaştırınca her şey düzeldi ama ara sıra sanki tekrar edecekmiş gibi geliyor. Veterinerim sürekli sakinleştirici takviye veremezsin bu kesin bi çözüm olmaz demişti. Ne yapabilirim?

3 CEVAP

Aslideniz23

Eğer kedinizin karakteri öyleyse çokta yapacak birşey yok kısırlaştırınca biraz daha geçer siniri ve hırçınlığı ama yinede biraz kalır veterinerinizin dediği gibi sürekli sakinleştirici veremezsiniz kedinizin sağlığına zararlı tek çözüm sabırlı davranmanız

Phoenix3

Öyle yaptığı zamanlarda kızarak bunun kötü bir şey olduğunu anlatabilirsiniz ya da oyun maksatlı bile sertçe ısırsa o anda odayı terk edip gidebilirsiniz. Umarım işe yarar

indovf

Dikkatini dağıtmak için sevdiği bir oyuncağı kullanabilirsiniz. Benimki ısırınca topu gözünün önüne getirip uzağa atıyorum mesela. Hiç bir şey işe yaramadığı takdirde ödül maması verilebilir dikkat dağıtmak için. Ama hep buna başvurursanız ödül maması almak için ısırmaya başlar