Kedim Aşı Oldu Çok Saldırıyor

Edato

Kedim bugün ilk aşısını oldu karma aşı uygulandı. Eve geldiğimizden beri hiç kendini sevdirmiyor. Hiç yapmadığı şeyler yapıyor perdelere atlıyor agresif bi şekilde koltukları tırmalamaya çalışıyor. Normalde ben yatarken göğsüme gelir hemen boynunu sevdirir yine yatınca geldi yanıma mırladı biraz ama birden ellerimi çok şiddetli ısırmaya başladı . Kucağımızda evde dolaşmayı çok sever ama kucağa aldığımız an kurtulmaya çalışıp ısırıyor. Aşı olduğu için mi böyle davranıyor ?

6 CEVAP

ursaminor

Karma aşı normalde biraz halsizlik ateş iştahsızlık yapabilir diye uyarmıştı vet bizi. Eve geldiğimizde hepsinin tam tersi olmuştu. Agresiflik aşıdan ziyade stresten olabilir. Veteriner, aşı, dışarı çıkmak vs. Hepsi sizin suçunuz şu anda onun için. Ona zaman tanıyın kucak istemiyorsa kucağa almayın mesela. Yarın da devam ederse sorarsınız veterinere. Ama bana stres kaynaklı gibi geldi.

yaseminece

Bizimki de aşılarından sonra çok sinirli oluyor,asla dokundurtmuyor kendine.Büyük ihtimal size kızmış olmalı.Bizimki de aşı olmadan önce sabit tuttuğumda anlıyor bana tıslamaya başlıyor,eve gelince de böyle devam ediyor.Sonraki gün sanki bir şey olmamış gibi yanaşıyor,elimi yalıyor,kendini sevdiriyor.Sabredin,mutlaka eski haline dönecektir

Edato

Teşekkürler cevaplar için şimdi sakinleşti biraz bağırmıyor mamasını yiyor arada bir kendisi istediğinde sürtünüp kendisini sevdiriyor ama biz yaklaşınca çok sevdirmiyor biz de kendi haline bıraktık giderek sakinleşti

Edato

Arkadaşlar dokunduğum an bağırıyor canı mı çok yanıyo anlamadım. Normalde mama kutusunun sesini duysa uçarak gelir. Şimdi mamayı önüne kadar koydum bakmıyo bile. İlk aşısı olduğundan hiç tecrübem yok içim gidiyo böylr gördükçe onu normal mi bunlar

mia1598

Biz daha aşılarını yaptırmadık yavru oldugu icin ama ilk defa veterinere gittiyse ve aşı olduysa korkmuş olabilir bence

mehmet24us

Yukardaki cevaba katılıyorum. Kedilerin en sevdiğim yanı zaten insan gibi duyguları olması ve bunları belli etmeleri. küsebiliyorlar, kıskanabiliyorlar, kızabiliyorlar.
Sizinki de sadece size kızgın gibi. Ateşi yoksa 2 güne kendisine gelir. merak etmeyin