2 Kedimi Annemlere Bırakıcam

Arkadaşlar merhaba..
10 gün sonra 1 haftalık tatile gidicem ve giderken aynı şehirde yaşadığım anneme bırakıcam.
Annemin eve yeni tuvalet, platformlu tırmalama tahtası oyuncak ve yine ayaklı mama kabı su kabı aldım.
Annemin çok güzel bakacağına çook eminim ama şimdi orada stres olup üzülürler mi?
Kendi evimde bırakmak istedim birisi gelip kontrol etsin dedim ama annem bacaklarından rahatsız olduğu için evden çok çıkamaz bende evimi başka birine emanet edemem.
Bu durumu yaşayan yavrularını bırakığ tatile gidenler o süreci nasıl geçirdi?
Üzüldüler mi?

8 CEVAP

Unabomberr

Evde yalnız kalmalarındansa annenizle kardeşinizin yanında olmaları daha güvenli. Bende giderken annemlere bırakıyorum, benden daha iyi bakıp şımartıyorlar, gözümde arkada kalmıyor.

Unabomberr

Yok hayır hiç sıkıntı yaşamadım, tanıdıkları kokusuna aşina oldukları insanlar olunca yadırgamıyor. Gitmeden 1 gün önce bırakıyorum, zaten orda da tuvalet, kum, mama kabı var, bir tek maması yaş ödül mamaları oyuncak en sevdiklerini götürüyorum. Sürekli ilgi olunca anneanne evinde haliyle geri aldığında şımarmış oluyor o kadar.

Yanlarında annem ve kardeşim olacak yalnız kalmayacaklar.
Diğer seçenekteyse evde yalnız kalmalarıydı o şekilde daha çok etkilenirler diye düşündüm.
Çok teşekkür ederim :)

Daha önceden gittik hep birlikte, hatta 2 kedim ve ben bayramda el öpmeye bile gitmiştik :)
Annemle kardeşimi tanıyor biliyolarlar.
Kardeşimn görünce göbeklerini falan sevdiriyorlar.
Ama işte ben yanlarında olmayınca acaba gittiğimi anlarlar mı çok üzülürler mi ?
Yoksa rızkımı veren hüdadır diyip hemen bizimkilere alışırlar mı bilmiyorum.
Kimse sanırım bırakmamış bu konuda yalnızım:()

septikbaykus

Adaptasyon sorunu yaşayabilir ki hatta yaşar. Ama çok ciddi bir problem olcağını düşünmüyorum nede olsa yanında biri olacak tek kalsaydı durum farklı olurdu

Badem22

Bi kaç gün önceden bırakın onlarla birlikte siz de kalın ilk bi öyle yavaştan alışsınlar ve annenize ve kardeşinize de biraz alışmış olur.

Yalnız olmadığımı bilmek çook güzel:) Siz sanırım bir sıkıntı yaşamadınız bu zamana kadar ne güzel..
İnşallah benimde öyle olur çok rahat ederler

Çok teşekkürler içim gerçekten çok rahatladı:)