Cinsi Nedir Özel Mama Tüketmeli Mi?

PumCatLitter

Merhabalar Arkadaşlar,

Diğer yeşil gözlü bebeğimizin sağlık durumu çok iyi ve bugün çok güzel bir yuvaya gidecek inşallah.

Şimdi de bu kızımıza geçici yuva olduk.
Cinsi var mıdır bilemiyorum.. çok çok çok hareketli çok az uyuyor, çok meraklı eve geldiği dakika boxtan çıkıp evi gezdi. çok cana yakın. Kürküüü muhteşeeem.. gerçekteeeenn ❤️😍😍 daha önce suratı bu kadar keskin bir kedi gördüğümü hatırlamıyorum, bu yavrumuza da yuva arıyoruz.

var mıdır bunun özel bir cinsi?(kediyi analiz etmem için daha kolay olacağını düşünüyorum.)

karışık(tri mix) mama, anne yavru maması, kuzulu mama var, gelin görün ki bu yavru yemiyor hiç birini..
biraz tavuk verdim alerjisi olup olmadığına emin olmadığım için az verdim. bu sabah yaş mama da yedi ama o da çok az. 10-15 gram yoktur bile..

Ben bu yavruyu ne ile beslemeliyim? eve yeni geldiği için yemiyor olabilir elbette ama eski evinde de yemiyormuş sanırım. bu kadar az yemeye bu kadar enerjisinin olmasını da anlamıyorum dün tüm akşam bir parmak büyüklüğündeki bir tavuk parçasıyla idare etti.
ama sürekli zıpladı, oynadı, sürekli tırmandı, koştu, sürekli konuşuyor ve yatak başlığından tutun dolap üstüne kadar atlıyor zıplıyor. bir parça tavuğun enerjisi değildir diye düşünüyorum sabaha kadar uyumadı da..

3 CEVAP

Renklipati

Kürkü calico üç renkli kedi deniyor benim kedimin kürkü de bu renk..tekir kedi sadece kürk rengi calico..
Yerini yadırgıyor zamanla yiyecektir püre tarzı yaş mama deneyin benimki öyle yiyor,belki biraz ev yoğurdu yiyebilir .. balıklı mama deneyin genellikle tüm kediler balıklı mamayı sever
inşaAllah güzel sahibi güzel yuvası olur tatlı sevimli miniğin

Renklipati

Aynen öyle benimde kedim calico ve çok nadir erkek olan var ve onlarda kısır oluyor doğuştan..
Yerine size alışınca eminim yiyecektir bende sokaktan aldığım zaman bir hafta nerdeyse yemedi sonra başladı yemeye..

PumCatLitter

yoğurdu gitti kokladı bir kez kaç kez dilini daldırdı tekrar çekildi, sabah da balıklı verdim, bu kadar hareketliliği de biraz tuhaf buldum o yüzden cinsle alakalı mıdır,
bir sağlık sorunu mudur bilemedim..

Bu arada veterinerimizden öğrendik 3 renkli tüm kedilerin cinsiyeti %99,9 dişi olurmuş :)