Kedi Isırması Yardımm

rickgrimess

arkadaşlar merhaba.1.5 yaşında erkek kedi sahibiyim.kendisiyle bir sorunumuz var o da şu; mesela kedim kendisini çok sevdiriyor ters dönüyor mırlıyor felan ama o sevme esnasında herşey normalken durduk yere psikopata dönüşüyor, sinirleniyor ve aniden koluma bacağıma atlıyor.ama nasıl ısıyor bayağı kanatacak kadar sert ısırıyor oyun için felan değil yani.size şunu soracaktım.kedim henüz kısırlaştırılmış değil ama yakın zamanda kısırlaştırmayı düşünüyorum sizce bu davranışlarının kısırlaştırılmamış olmasıyla alakası var mı ? kısırlaştırdıktan sonra bir nebze de olsa düzelme olur mu ?

2 CEVAP

NazKai

Olabilir. Kısırlaştırma sonrası sakinleşiyorlar biraz daha. Bir an önce kısırlaştırmak en iyisi.

Ahmetemind

Kısırlaştırma çoğu kedide sakinleşmeyi sağlıyor. Kedinizin sürekli saldırmasının tek sebebi kısırlaştırılmamış olması değildir ancak kesinlikle bu da bir sebep. Kısırlaştırın. Elinizle veya ayağınızla oyun oynatmayın, ısırması için sadece oyuncakları kullanın. Saldırdığı zaman bağırmayın, bazı kedilerde bu işe yarıyor olsa da ben çoğunlukla kedinin daha çok agresifleşmesine sebep olduğunu düşünüyorum. Aşırı saldırganlaştığı zamanlarda kendi kolunuza, bacağınıza çok az miktarda kolonya (veya kedinizin sevmediği herhangi bir koku) sıkın. Bunu yaptığınız zamanda da kediniz birkaç kez saldırmayı deneyecek ancak kokudan hoşnut olmadığı için zamanla bu huyunu azaltacaktır