British Short Hair Kedilerin Karakterleri Nasıldır

Aslideniz23

Merhaba bugün dayım 3 aylık erkek bir british short hair kedi sahiplenmiş eski sahipleri almışlar ama bakamamışlar bugün akşam kediyi gidip alacak inşallah bende gidip göreceğim ama dayım yanlız yaşıyor sabahtan 8 'den akşam 6 ya kadar işte kedi bu süre boyunca onun evinde yanlız kalacak tek kalabilir mi birde bu kedilerin karakterleri nasıl olur çok yaramaz ve hareketli olurlar mı

16 CEVAP

tyguler

hayir britishler genellikle daha sakin daha oturskli asirı koşup oynamayan (tekirler kadar koşup oynamazlar yani) oyle oyuncu bir kedi istiyorsaniz pek tercih edilmemeli

kucuklukten alistirirsaniz evde sabah 8den aksam 6ya tek kalabilir sıkinti olmaz. (tabiki kediden kediye degisir ama britishlerin geneli bu sekilde)

theyusra

hareketli olmamaları yalnız kalabilecekleri anlamına gelmez çünkü yavru kediler ilgi isterler, yavru bir kedi yetişkin olana kadar 4 saatten fazla yalnız kalmamalı. büyüdükçe saat uzayabilir ama sağlıklı bir seçenek değili.

Aslideniz23

@theyusra maalesef yanlız kalmaya alışmak zorunda daha aşıları olmadığı için kendi kedim için tehlikeli olabileceğinden bende eve alamam dayım az önce almış kediyi çok sakinmiş ama inşallah tek kalabilir🙏🙏

Aslideniz23

@tyguler bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim dayım az önce kediyi almış nazar değmesin çok sakin bir kediymiş inşallah evde kendide kalabilir aslında imkanım olsa biraz büyüyene kadar gündüzleri ben alırdım ama hem tek kalmaya alışamaz hemde benimde evde bir kedim var kendi kedimin bünyesi çok hassas bu kedininde hiç aşısı olmadığı için korkuyorum

simbakedi

umarim sakin bir kedidir. genel ozellikleri oyle sakinlik olsa da her kedi ayni degildir maalesef. en azindan dayiniz kedinin ustune dusurebilecegi seyleri ortadan kaldirsin. yutabilecegi seyleri birakmasin ortada. ve bence tek bir odaya kapasin salon gibi buyuk bir yere. baska odalarin camini acsin ki kedi havasiz kalmasin. en yakin zamanda da kedi sinekligi veya kedi filesi yaptirsin ki kedi evde bunalmasin yalniz kalirken. hem de guvenligi icin. sakindir atlamaz diye dusunmeyin tek bir sinek gormesine bakar atlamasi. hayirli olsun bu arada :) upuzun omurleri olsun birlikte. bu aralar yas mamayla da simartabilir eve alissin kedi diye ❤️

Aslideniz23

@simbakedi çok teşekkür ederiz dayım en yakın zamanda sinekliği yaptıracakmış bende kedinin yanındayım şimdi çok tatlı birşey yavru kedi sevmeyi özlemişim kendi kedim 1 yaşında bu kediyi görünce kedimin ne kadar büyüdüğünü daha iyi anladım😊😊

diablerose

hic belli olmuyor, ama genelde senden benden sakin ve olgunlar

Aslideniz23

@diablerose çok teşekkür ederim cevabınız için kendi tekir kedime göre daha sakin gibi ama tabi dediğiniz gibi karakteri zamanla ortaya çıkacak

genelde sakin olurlar yani bizim tekirler gibi hareketli değillerdir :) ama karakter yapılarına göre değişiyor

FfUuRrKkAaNn

Genellikle british shorthair kediler tembel olurlar kendi başlarına takılırlar kucağı çok sevmezler iştahı olurlar kilo almaya çok yatkındırlar evde yanlız kalabilirler siz yokken uyurlar

Anonymus998421

Kedinin cinsi hareketli bir cins değil evde yalnızken problem çıkarmaz ama yine de o kadar süre evde yalnız kalması biraz kötü olacaktır.Sıkılır büyük ihtimalle.Bir de sıkıntıdan çok fazla yemek yiyebilir ve bu sağlık problemlerine sebep olabilir.

cat_expert

Kedilerin karakterleri yetişkinliğe yaklaşıkça oturur.

Yavru kedilerin geneli hareketlidir en sakin bilinen kedi ırkları bile yavru iken çok hareketlidir sürekli oynamaya öğrenmeye açıktırlar her şeyi merak ederler. Yaşına girip yetişkinliğe erişmeye başladıktan sonra ırkının getirdiği sakinliği görülmeye başlar, kısırlaştıktan sonra daha da bir sakinleşirler hatta tembelleşirler.

Tabi kedinin yaşadığı ortam, ev ahalisinin kediye nasıl davrandığı da kedinin mizacına etki eder. Mesela evde küçük çocuklar varsa kediyi rahat bırakmıyorlarsa o kedinin ilerleyen zamanda hırçın olma ihtimali yükselir.

gokceoztel

iyip içip yatıyorlar :)

Oqrenerde06

Genellikle sakin ağır başlı kendi kendine takılmayı seven bir ırk kendi kendine yetebilen . Her kediden kediye farklılık gösterebilir ama benım scotish kedime göre daha uysal tıslama tırmalama ısırma vs gibi huyları asla yok o saat diliminde de tygulerın de dediği gibi küçüklükten alıştırırsanız kalırlar benim tek kedim varken 11 saat yalnız kalıyordu bebekliginden bu yana bir sorunla karşılaşmadık şuanda da ikisi kalıyor bir problem görmedik şahsen.

Azemm

Genetik kemik hastalıklarına sahip oldukları için sakin olmaya mecbur kediler desek daha doğru olur sanki