Kedimle Uçak Seyahati Ve Tatil

Anket

Kedini yanında götür
(15 oy)
Bir arkadaşın günlük ziyaret etsin
(5 oy)
Toplam (20 oy)

Merhaba kedim 3bucuk aylık evde doğdu ev kedisi insanlardan bile korkuyor bizim dışımızda görünce kaçıyor Birkaç gün sonra memlekete gideceğiz tatile yaklaşık bir 15-20 gün kalıp tekrar geri döneceğiz. Kedisiyle uçak seyahati yapanlar tecrübelerinden bahsedebilir mi ? Bu arada uçak için 3 saat bir karayolu yolculuğu olacak inince de 2 saat ev için yolculuk yapacağız. Toplam 5 saat karayolu ve uçak yolculuğu onu kötü etkiler mi? Sağlığını tehlikeye atmak istemiyorum ama yalnız bırakıp komşu arkadaş vs günde iki kere ziyaret etmesini de doğru bulmuyorum ilgi sevgi istiyor biraz yalnız kalınca bile evde strese giriyor kucağımdan inmiyor lütfen bir akıl verin bana 🙏😔

7 CEVAP

BerenZ

5 saat yolculuğu bir şekilde halledersiniz de o kadar ufak bir yavrunun 15 20 gün sizden ayrı kalması onu psikolojik olarak daha fazla etkileyecektir. Yola çıkmadan 3 4 saat önce mamayı kesin hatta yaş mama ödül maması seyahat öncesinde vermenizi önermem yavrularda yumuşak kakaya sebep olabiliyor sıkıntı yaşamayın, box.ının içine çiş pedlerinden serip oyuncağını da yanına koyarsanız iyi olur.

duman_cat_world

Bence yanınızda götürün, çok uzun bir seyahat değilmiş. Haklısınız ilgi, sevgi isteyecektir ayrıca başka insanlar zaten kacıyormus, bence yanınızda götürmek daha doğru bir karar olur. Çok stres olursa Gimcat Anti-Stress Paste verebilirsiniz. Iyi yolculuklar. 🌸🌸

Tosbikdumik

Uçakla seyahatinde sanırım hayvanınızı kabul ettirmek daha zormuş otobüse göre yani daha fazla kuralcilarmis. Öncelikle veterinerinize gidip eksik aşısı var mi diye kontrol ettirin . Sanırım birde belge alinmasi gerekiyormuş veterinerden bizim veteriner o sekilde söyledi yanı . Box ölçülerinize de dikkat edin büyük olmasın havayollarının belirli kuralları var bununla iliskin . İyi yolculuklar 👋🏽

betulkhvci

Ben kedim ile 13 saat yol gittim otobüs ile 1 yaşında ve çok haraketli çok yaramaz bir kedi :))) Sedapet diye bir ilaç var veteriner ürünü 6-7 saat uyutuyor ben 1 ml veriyordum kendine geldiği zaman yarım doz daha verip uyutuyordum. İlaç kullanmak isterseniz veterineriniz ile görüşüp kullanabilirsiniz çok rahat bir yolculuk olur.
Uçaklarda Pet Pasaportu istiyorlar ve aşılarının özellikle kuduz aşısının yapılması zorunlu. Seyahat edebilir belgesi alındıktan sonra seyahat edebilirsiniz. Box boyutları önemli onun haricinde 5 kilo olan kedilerden 60 tl kilosu daha yüksek olanlardan da ona göre fiyat alınıyor ücret miktarından tam emin değilim. İyi tatiller dilerim umarım sorunsuz atlatırsınız içiniz rahat olsun..

aseacr

Ben de yaklaşık 20 gün önce kedimi evde yalnız bırakmak istemediğim için memlekete yanımda getirdim. İyi ki de getirmişim. 1. si kesinlikle aklınız hep onda kalır, sadece yemek vs için değil acaba evde bir yere sıkışır mı bir şey düşürür mü? Ev içinde dahi olsa insanın aklına her şey geliyor. 2. si kesinlikle çok özlersiniz. Bence götürün.
Ben de 3 saat otobüs, 1.5 saat uçak yolculuğu yaptım kedimle. Tek hatam veterinerden yolculuk için sakinleştirici alıp vermek oldu. Keşke vermeseymişim. Daha huysuz oldu. İlaç kedimi sarhoşlaştırdı, sarhoş hissedince daha panik oldu, kutusunda sessiz duran kedi sürekli çıkıp kucağıma gelmek istedi. İlaç gözlerini kaydırdı aklım çıktı kötü bir şey oldu diye. Dönüş yolumuzda ilaç vermeyeceğim. Onun dışında uçakta sakindi. İlacın da etkisi geçmişti. Veteriner bi evde verin bir de yolculuk esnasında verin demişti. Evde verdikten sonra o halini görünce yolculukta vermedim. Hiç de bir şey olmadı sakin sakin geldi. Uçak için Pet pasaportu ve yumuşak sırt çantası gibi olan pet çantalarından almanız lazım. Öbür türlü 3,5 aylık kediyi bagaj kısmına vermeyin sakın. Net ölür yani orda.

Çok teşekkür ederim hepinize kesinlikle yanımda götürücem aklım kalacak başka türlü veteriner ile görüşüp ilaç hakkında Bilgi alıcam umarım havayolları da Kargo bölümü yerine yanımızda uçmamıza izin verir daha 3 buçuk aylık 1 kilo anca vardır

En büyük korkum Kargo kısmı çünkü ürkek bir kedi eşyaları için uygunluğu maksimum düzeyde sağlayacağım yalnız bırakmam mümkün değil onu çok iyi idrak ettim artık , umarım rahat bir şekilde yolculuk yapar tek dileğim o iyilik yaparken zarar vermekten çok korkuyorum. Cevabınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim