Kedim Tuvaletten Çıkınca Poposunu Temizliyor Mu??

Merhabalar kedim 1 yaşından büyük ve tuvaletten çıkınca arka tarafını hemen temizlemiyor daha sonra yalanırken temizliyor hijyen sorunu oluşturur mu sizin kedileriniz tuvaletten çıkar çıkmaz kendini temizliyor mu?

4 CEVAP

waldorfie

bu biraz kedinizin karakterine bagli bir sey benim iki kedim var biri bazen poposunu hemen temizlemiyor digeri ise aninda.. sizinki israrla temizlemiyorsa kediyi korkutmadan poposunu hafif islatirsaniz islakliktan rahatsiz olup hemen kendi temizler zaten

Teşekkürler ve evet temziliyor ama mesela yarım saat sonra ya da 15 dk sonra bu süre içinde yerlere oturuyor filan bi hijyen sorunu oluşturur mu diye düşünmüştüm yoksa temizliyor ama çıkar çıkmaz değil

waldorfie

benimki de boyleydi arkasinda bezle dolasiyodum oturdugu yerleri temizlemek icin:( sonra duzeldi kendi kendine.. cok ciddi bi hijyen sorunu olacagini sanmiyorum ama zaten duzelir bi sure sonra bence :)

tyguler

tuvaletten cikiyor öyle hemen temizlemiyor biraz sonra boyle biraz gidiyor bir şeyler yapiyor oymuyor falan sonra yatiyor yatarken temizliyor sonra da uyuyor zaten