Kediyi Uzak Yola Götürme

Merhabalar yaklaşık 1 hafta sonra yakın baska bir şehre taşınıyorum özel arabamızla 2,5 saat kadar süren bir yolculukta kedimin strese girmemesi için ne yapmalıyım acaba? Utangaç bir kedi oldugu icin 2 yıl boyunca hic disari çıkmadı sadece veterinere gidip geldi simdide tedirginim fazla huzursuz olur diye. Hem yolculukta rahat edebilmesi için hem yeni eve alistirabilmek için oneri verebilirseniz çok sevinirim. Iyi aksamlar

2 CEVAP

Lils

Yola çıkmadan önce uyutmayın bence. Yolda yorgun olsun ki uyusun

pelintpe

Midesi bulanmasın diye 3 saat önceden mama vermeyi kesin demişlerdi bana da. Yeni eve gidince etrafa hemen sevdiği oyuncakları yerleştirin. Tuvaletini, mama kabını çabuk ulaşacağı göz önünde bir yere koyun. Yolculuk sırasında huzursuzluk yaparsa ödül çubuğu veya sıvı ödül maması verebilirsiniz. Yolculuk güzel geçerse de eve geldiğinizde mutlaka ödüllendirin. İsterseniz yola çıkmadan önce relax paste veya veterinerlerde satılan sakinleştirici spreyler var onlardan yanınızda bulundurun. Ben ilk uzun yolculugumu 8 saat yapmıştım. İlk başta huzursuz olsa da kaçamayınca el mahkum uyumaya başladı 😄 2,5 saat olduğu için kısa bir yolculuk pek sorun yaşayacağınızı sanmam. Arabaya da alışkınsa veterinere gidip gelirken rahat duruyorsa bu da iyi😊 Bir de göğüs tasması kullanabilirsiniz. Kutusunun içinde bunalırsa tasma ile kontrollü olarak kutu dışına çıkarabilir, kucağınızda oturup seyahate devam edebilir (Tabi tek kişi seyahat etmiyorsanız)😊