Kedim De Pire Var

Pamukkkg

2 hafta önce kedim pamukta 2,3 tane pire gördüm veterinere gittik ensesine pire damlası uyguladi geçti. Ama dün tekrar pire gördüm veterinere gittiğimiz de dün aşı için, kendileri de gördü ve damlanin etkisinin hala sürdüğünü pireler ısırdikca öleceğini belirtti ama herhangi bir gelişme yok bugün 2tane olmuş geziyorlar üstün de.. bu arada ilk pire damlasını 13 Haziran da yaptirdim tekrar üzerin de görünce 12 temmuz da bir daha yaptirdim ama şimdi yine var napmalıyım sizce?

10 CEVAP

MrMirmir

Kedinin gezdiği yerlere sirkeli su sıkabilirsiniz. Belki geçtiği yerlerden üzerine tekrar çıkıyordur ve sizi de ısırabilirler.
Biz miniği ilk sahiplendiğimizde bu durumu yaşamıştık. Beni de ısırmışlardı.
Etrafa sirkeli su püskürttüm. Kedime de sıktım. 2 3 güne bi sorun kalmadı.

kedinizi dışarı çok sık çıkarıyorsanız tekrar gelmiş olabilir pireler

Pamukkkg

sirkeli suyu kedinizin neresine sıktınız pire olan yere mi ? Bir de kendisini temizlediği zaman sirkeli su zarar vermez mi

miabia

sirkeli suyun kediye zararı yoktur yattığı yerlere sıkabilirsiniz direkt üstüne sıkarsanız ürker

Kedim_mika

Sirkeli su ile silebilirsin kedini ama veterinere götürebilirsin yada ense damlası alabilirsin 😌🌺🤭😻

MrMirmir

Ben genel olarak kafası hariç sağına soluna sıktım bir zararı olmadı.
Püskürtme şişenizin dibine 1 - 1.5 parmak kadar sirke koyup kalanına su koyun. Ben elma sirkesi kullandım.
Evde ki mobilyalara ise 1/3 oranında yapabilirsiniz. Yine de mobilyanızın görünmeyen kısmına sıkıp bakın bi zararı olmasın. Bende bi problem olmadı.
Ense damlasını sık uygulamakta iyi değil, dışarı çıkan kedilerde ayda bir max. diye biliyorum.
İşe yarar mı bilmem ama pire tasması da deneyebilirsiniz. Eğer sık dışarı girip çıkıyorsa belki faydası olabilir.

Zeytinbey

Daha etkili olan , pire yumurtalarını da etkileyen bir damla yaptırmanızı öneririm. Geçmiş olsun

Pamukkkg

yazlığa gittik geçen hafta büyük ihtimalle oradan kaptı maalesef

Pamukkkg

Çok teşekkür ederim arkadaşlar🌼

AleynaParlak

Kediniz dışarı çıkıyorsa be ağaç gibi terler varsa uzak tutun tarayın ve ilaç sürüldükten sonra 2 3 gün dışarı adım atmasın