Kedilerimizin Tüylerini Taramadigimiz Halde Bir Şey Olurmu

Kedim_mika

Kedilerimizin tüylerini taramadigimiz halde bir şey olurmu ( ama ben her gün yatıyorum 😻😍🥰 )

4 CEVAP

beyzathemoc1

taranmazsa ölü tüyleri çok fazla yutar ve bağırsak tıkanıklığı olabilir

Thasari

Evet hem ölü tüyleri yutma oranı çok olur tarayıp almadığınız için bu da bağırsak problemine yol açar yeterli malt vermediğiniz takdirde hem de kedi ve köpeklerde taranmayınca kıtık adlı açılması zor tüy yumakları oluşuyormuş normal tarakla açılması çok zorlaşıyor açılamadığı takdirde de yanılmıyorsam traş yapılmaya kadar gidiyordu durum

End_19

Sizin ve etrafınızda ki insanlar için kötü olacaktır. Bana taranmamış kedi ya da köpek tıpkı süpürülmemiş ev gibi geliyor yani pis geliyor malesef.
Hem kedinizi taradığınızda derisinde ki kılcal damarlarıda harekete geçirip daha sağlıklı kan akışı sağlıyorsunuz

tyguler

taranmamış tuy, taranmamış saç gibi düşünün. iz nasıl saclarimıxi taramamiz gerekiyor ki dokulenler eve sacilmasın hem de kafa derisi için tariyoruz, kedi de ayni. hatta onuni bizimkinden daha onemli cunkü onun her yeri tuy, bizim sadece kafamızin üstünde var