Kedi Aşısı Ve Mama Fiyatı Uçmuş

Gamzeoa

her zaman gittiğimiz veterinere yine gittik kedimin parazit aşı günü gelmişti sonra önce tırnaklarını kesti sonra kedim sinirlendi sonra da iç parazit tabletini kedi ağzından atıyordu doktor dediki iç ve dış parazit damlası yapalım o halde dedi çünkü kedi hapı ağzından atıyor çok uğraştı doktor işte damla yapıldı öyle fiyat ödeme kısmına geldik 170 lira şok oldm 100 lira ile hallediyorduk normalde bunların fiyatları neden bu kadar artıyor 10 kg kedi mamasını mart ayında 450 ye aldığım mama şuan da 650 fiyatta gerçekten zoruma gidiyor kedim başka mama da yemiyor bu aşıları da olmak zorunda bu fiyatlar neden bu kadar anormal ben öğrenciyim ve okul kredi paramla kedime bakıyorum başlarda tommyye bakmak o kadar çok maliyetli değildi ben tek kedi bakmama rağmen bu kadar fiyat biçiliyorsa çok kedi bakanlara allah yardım etsin DEMEYİN 70 LİRA ARTMIŞ NOLACAK 200 LİRA ARTMIŞ NOLACAK DİYE HERKESİN MADDİ DURUMU BİR DEĞİL umarım fiyatlar artmak yerine düşer

13 CEVAP

Kurta057

Bunu buraya yazmanız bir anlamı yok ki ekonomimiz kötü yani fiyatlar da düşmez bu arada daha da artar

Kurta057

Kedi beslemek lüks olmuş artık yemin ederim tek çare yurt dışına gidip düzen kurmak

Oqrenerde06

Çok haklısınız fakat sizden çok para almışlar gibime geliyor iç diş parazit o kadar tutmaması gerekiyor ben ankaradayım tabi bölgeye göre değişir normalde 70 TL 50 TL e yaptırıyorum 2 kediye 100 TL alıyorlar iç parazit enjeksiyon şeklin de diş parazit damla olarak. Tablet yutturmak istemıyorum kedilerime o yüzden veterıner de aşıyı tavsıye ediyor.
Mama konusuna gelirsek acayip arttı 1.5 KG Proplan 105 TL e alırken şuan 125TL N&D ile aynı fiyata geldi bu kadar artması çok ilginç ve her ay artarak gidiyor ekonomi iyice kötüye gitmeye başladı aldığımız belli verdiğimiz belli evde 2 yavruya bakıyorum sokakta da baktığım 3 yavru var yetişmek zorlaştı ALLAH Yardımcımız olsun. 🐾🐾

Lils

Veteriberiniz pahalı anladığım kadarıyla 80 lira iç-dış burada. Kuduz aşısı ilçe tarımda 2.5 liraya yaptırabilirsiniz bu arada ona da en az 80 ödemekten kurtulursunuz.

Ozgcrn

Verilen cevapları görünce inanamadım bizim burada 120ydi 140a çıkmış iç dış aşısı acil olduğu için en yakın vete gittim ancak gitmeden önce vetleri arayıp fiyat öğrenmek lazım bundan sonra her şey için önce arayıp bilgi alıyorum ben de sizin gibi kyk ile bakıyorum kediye mama için bile bugün 4 5 ayrı semtteki pet shoplardan fiyat ve stok öğrenmek zorunda kaldım mecburen mamada da değişiklik yapacağım normalde de kendimden bayağı kısarken şimdi gerçekten zorlanmaya başladım yetişemediğim yerde de ailemden destek almak zorunda kalıyorum ailemle yaşamama rağmen

duman_cat_world

Bu arada bahsettiğim premium segmentteki mamalar.

Royal, Hill's, Proplan market maması niteliğinde.

Gamzeoa

teşekkürler

diablerose

170 ne ya. 120 fln neyse de. bnmki 110 ya da 120 aliodu ic dışa. kac ayda bir yaptiriosunuz

simbakedi

veterineriniz kazık ama mamalar konusunda aynısını diyemem. mamaların fiyatının artmasının sebebi tamamen ekonomi. ekonomiyi bu hale getirenler yani :D tabiki iç-dış için 120 bile fazla ama sizinki 170 alarak çok abartmış. aşılar için daha uygun bir yere gidebilirsiniz

diablerose

cilgin gibi fiyat takip etmenizi oneririm. sevdigi mamalari skt gorebildiginiz sitelerden surekli takip edin. guzel bi indirim gordunuz ve skt ne de nerdeyse 1 yil mi var, hemen verin siparisi :)) ben ilk bi 15 kiloluk aldim kilosu 44tu, 5 ay sonra yine bi indirim gordum skt ne 1 yildan cok vardi hemen 12 kiloluk aldim kilosu 47den. 15 kiloluk mamasinin bitmesine 3-4 ay falan var. bitince 12ligi acip kullanmaya baslicam. onumuzdeki 1 yil mama almasam olur suan, ama takipteyim, indirim gorursem 1 yil beklemem yani :)

kuruvasan

Burda da (ayazaga) 150 tl alıyorlar iç dış parazit için 120 idi 150 tl olmuş şuanda ne kadar bilmiyorum 1.5 ay oldu yaptıralı ama gerçekten baya pahalqnıyor hala da üstüne ekleniyor :(

duman_cat_world

Elin Avrupa'lısı 30 Euroya 3 kg kedi maması alıyor. Yani 3 birim. O oluuor Türkiye'de, 100 birim :(

kuruvasan

duman_cat_world
Yurt dışında kedi olmak vardı 😁