Kedim Öldü...

Kedimseker

Kedim 1 hafta önce böbrek taşı sebebiyle öldü, o kadar ani oldu ki acımı anlatacak kelimeler yok, en sevdiğim kişiydi doğum gününü kutlayacağım zamanı bekliyordum, daha 9 aylıktı minnacıktı ama erkek olduğu için bu hastalığa yakalanma ihtimali hep vardı. Burada ne kadar üzüldüğümden bahsetmeyeceğim sadece size birşey danışmak istiyorum. Kedimin durumunun kötü olduğunu anladığım an götürdüm toaletinde yatıyordu ve çok halsizdi. Fakat bir gün önce hiçbirşeyi yoktu. Her neyse anladığım an götürdüm ve direkt tedaviye alındı anestezi verildi birkaç dakika sonra veterinerimiz işleme başladı ve arkasından boru sokup damar yolunu temizlemeye başladı o sıradada hemşire patisinden serum takacaktı fakat damarı bulamadı veterinere söyledi oda baktı ve farkettilerki damarı atmıyor minnoşum ölmüş... Size sorum şu arkadaşlar ben burda anestezinin fazla kaçırılıp kedimin öldüğünü düşünüyorum sizcede böylemi yoksa kedim daha 2 dakika bile geçmemişken işlem sırasında acıdan mı öldü.

17 CEVAP

Aslideniz23

Çok geçmiş olsun ve başınız sağolsun çok acı bir durum bu konuda tam bir bilgim yok ama dediğiniz gibi anesteziyi fazla kaçırdıkları için olmuş olabilir veteriner önceden size bu işlemin riskli olduğundan bahsetmişmiydi bu günlerde neredeyse tüm veterinerlerin gözlerini para bürümüş yanlış tedavi ve bilmedikleri tedavi yapıp sırf para uğruna kedilerin ve köpeklerin ölümlerine neden oluyorlar bir kaç gündür her gün veterinerler yüzünden ölen kedilerin ve köpeklerin haberlerini duyuyorum kimsenin canı sizin kadar yanamaz ama benimde bu haberleri duydukça canım yanıyor tüm veterinerlerden iğreniyorum😢😔

noface

Belki de teşhis için biraz geç kalınmıştı çünkü taşlar çok büyük olmadığı sürece hekimin veya sizin ultrason, radyografi veya idrar tahlili yapmadan sorunu bulabilmeniz pek de mümkün değil. Başınız sağ olsun, Allah sabır versin. 🙏

Cook

Öncelikle başınız sağolsun,ışıklar içinde uyusun çocuk.Maalesef böbrek hastalığı taşıyan kediye anestezi vermek çok riski,anestezi zaten böbreklerden süzülüyor ama maalesef bazen de tek çare o oluyor.Kilosuna göre fazla doz verdiğini sanmıyorum fakat insiyatif kullanıp daha az dozda verseydi anestezi belki olmazdı.Biz de kısırlaştırma ve sonda operasyonunu aynı anda yaptırmıştık,normalde alması gerekenin 1/2 si kadar anestezi vermişti hekimimiz böbrekleri yormamak için,hatta öyle ki ameliyat sırasında kedinin söylendiğini bile duyuyorduk hala.

FfUuRrKkAaNn

Allah sabır versin bende küçük casperimi fip hastalığından dolayı kaybettim çok küçüktü 5 aylık bile değildi dayanamadı gitti canım ama ne yapalım giden geri dönmüyor inşallah hayatta olan canlarımız uzun ömürlü olur

Palyaco

Cok başınız sagolsun gerçekten kötü yanliz o veterineri bi döverdim bide gelip para istiyor öyle böyle dovmezdim

Irmak06

Anestezide uyutulduğu zaman bir daha uyanmama ihtimali hep oluyormuş. Kısırlaştırma da bayahı riskli bir şeymiş bu yüzden. Geçmiş olsun.. Babamın arkadaşı barınakta çalışıyor o söylemişti.

Irmak06

Doktor hatası olup olmadığını bilmiyorum ama araştırman lazım biraz.

Kedimseker

@aslideniz23 hayır hiç uyarmadı direkt muayeneye aldılar. Minnoşum öldükten sonra birde biz orda ailecek ağlarken gelip 300 lira istediler. Diyeceğim hiçbirşey yok onlara, iğreniyorum.

Palyaco

Bu arada hangi mamayla beklediniz devamlı kullandiniz

pobira

Başınız sağ olsun

yalkuzak

kedinize kan testi yapmadan direkt anestezi mi verdiler? kedinizin aşıları tam mıydı? götürdüğünüz an herhangi bir test yapmadan anestezi vermesi ne olursa olsun hatadır bence. eğer aşıları yoksa bağışıklığı kaldırmamış olabilir ama o da direkt öldürmez, hastalıklara sebep olabilir. ne olursa olsun kan bakılması gerekirdi, gideni getirmiyor tabii ama yine de ortada bir ihmal ya da hata varsa üzerine gidin ki başkaları da yaşamasın.

Kedimseker

Teşekkür ederim hepinize. O kadar özlüyorumki hala biryerden çıkacak diye bekliyorum, çok seviyordu bensiz yatamazdı sürekli yanında isterdi, evde kovalamacılık oynardık. Şimdi bensiz tek başına ne yaptığını da bilmiyorum. Çok zor birşey, sizinkilere ömür...

Kedimkedikedi

Bende daha önce bir kedimi kaybettim çok üzüldüm :(((

Patili_1

Başınız sağolsun,ben konu hakkında konusamayacağım çünkü fazla bilgim yok ama çok kötü birşey benim de yasadığım aapartmanda 2 tane daha 1 günlük yavrular vardı ne kadar beklesemde anneleri gelmedi sanırım terketmişti sabah annelerinin koyduğu yere akşam sve almaya başladım çünkü geceleri çok soğuk oluyordu veterinerden süt tozu fln almıştık bi tanesi ateşten sanırım ölmüştü diğerinin de elimizde ölmemesi için bildiğimiz bir veterinere vermiştik ama mağalesef o da ölmüştü bu arada her yerde süt anne aradık ama bulamadık çok üzücü bir durum gece belli bir saat miyavliyorlardi acıkınca o kdr alışmıştım 1 hafta fln oldu işte anca o kdr bakabildim😔

bende böyle bir durum yaşamıştım çok üzgünüm başınız sağolsun fazla anestezi vermişler galiba