Biri Yavru Biri Yetişkin Olmak Üzere İki Kedim Var. Biri Sistit Oldu İyileşti Şimdi Hangi Mama?

Kediperest

2 kedim var ikiside dişi ve kısır değil. Biri 1 buçuk yaşında diğeri tahmini 2 aylık olduğunu söyledi hekim yeni sahiplendim. Yetişkin olan kedim 2 ay önce taş döktü şuan bi problemi kalmadı 10 gün antibiyotik tedavisi uygunlandı. İlgilenen hekim üriner sistem maması için şuan gerekli olmadığını normal mamadan devam etmesi gerektiğini söyledi iştah açması için yavru kedi maması almıştık hastalandığında 2 aydır royal canin mother/baby cat veriyorum.Yavru kedi mamalarında proteinin yüksek miktarda olduğunu ve yüksek proteinli mamanın taşa sebeb olabileceğini okudum internetten. Gittiğimiz veteriner de ikisi için royal caninin mother baby cat mamasına devam etmemizde bi sakınca olmayacağını söyledi. Sizce ikisine hangi mamayı vermeliyim yetişkin olan kedimin daha önce yaşadığı taş sorununuda göz önünde bulundurarak?

11 CEVAP

Cotontzu_Siri

Boşuna o kalitede mamaya o parayı vermeyin. Onu da yememe ihtimali var, illa nd'yi beğenmeyecek diye bir şey yok.

pongul

royal canin persian kitten verebilirsiniz ikisine de. persian demesine takilmayin, iceriginde c vitamini de bulunan (uriner sistem icin iyi) ve marka degisimi yapmaniza gerek kalmayacak bir mama olur 2 aylik yavrunun hassas sindirim sistemini dusundugumizde. yetiskin mamasi vermeyin yavruya.

charmed88

Şunu öneririm

http://www.*******.com.tr/royal-canin-sterilised-kedi-mamasi

Kediperest

Hem yavru hemfe yetişkin kedime verebilir miyim?

Kediperest

Kedilerim kısır değil ki

Cotontzu_Siri

Nd düşük tahıllı

charmed88

Nd düşük tahillida alabilirsin ama her kedi yemiyor sen kisir yazısına bakma içeriğine bak kisir kediler kilo meyilleri olduğundan bu tarz mamalar yiyor ben bunla devam ediyorum biraz kilo oranı durdu cisi kakası temiz sindirmesi güzel

Kediperest

Peki araştıracağım teşekkür ederim

yasement

Nd kullanmanizi onermem

Cotontzu_Siri

Naturea olabilir. Light bir mamadır.

Kediperest

Pro plan delicate hassas kediler için yetişkin mama da karar kıldım var mı fikriniz kullandınız mı ?