Çok Acil Parazit

aigenc

Arkadaşlar bu kedi iç parazit mi? Anlamadım ilk kez görüyorum

10 CEVAP

Evet iç parazit gibi görünüyor. Neresinde buldunuz?

aigenc

Sol arka bacağında asılıydı, hiç halsiz değil kedim oysa ne yapacağımı şaşırdım

Biraz daha gözlemleyin. Kakasına bakın. 1-2 gün sonra veterinere danışırsınız.

aigenc

Bana geçme ihtimali nedir zira kedim benimle birlikte uyur 😞

Hemen geçmez öyle. Sadece tuvaletini aldıktan sonra ellerinizi yıkayın. Veteriner hekiminize sorabilirsiniz :)

svlcvrm

salı günü aynısını yaşadım. yalnızca tenya kedimin poposundan canlı canlı çıkarken yakaladım ben. gayet de hareketli ve iştahı yerindeydi. ertesi gün vet.e götürdüm tedavisine başlandı. ardından aynı gün dışkısında ölülerini gördük. çok şükür şu an iyi önümüzdeki salı günü tekrar gidip tedviye devam edilecek. bence bir an önce, ilerlemeden götürün veterinere.

svlcvrm

ve de giderken en taze dışkısını yanınızda götürüp incelenmesini isteyin.

Avokadomm

Korkulacak bir durum olduğunu düşünmüyorum veterinere getirin parazit tedavisi yapılsın

buusracikk

Paraziti çıkarması içinde kalmasından çok daha iyi. Parazit çıkaramayan kedilerde yoğun ishal ve kusma olur daha detaylı tedavi gerektirir bizzat yaşadık çok zor bir durum. Veterinere götürün aşıları yapıldığı zaman parazitler içinde ölür ve yine dışkı veya kusma yoluyla ölü paraziti atarlar. Geçmiş olsun :)

diablerose

ic paraziti nerden anlarim demistim vete. spaghetti gibi gorunebilir diye ornek vermisti saydiklari arasinda. bu da cok benzior. tedavisi kolay; ic parazit ilaci