Önemli :/

Goupe

Merhaba arkadaşlar,
Babamın bir kuşu var ve kedi ile yanyana gelmesinler diye kuşun olduğu oda kapalı kalıyor. Babam eve geldiğinde mecbur açılıyor ve bugün açık unuttuk. İçeride kuşun kafesini devirmiş ve sarılı olan bi halıyı tırmalaya tırmalaya baştan sona sökmüş. Halı kullanılmaz halde. Ne yapmalıyım? Önceden kuşun yanına bile koysak saldırmazdı kuş gagalardı ama kedi kaçardı?

8 CEVAP

mehmet24us

Kediler kendi alanlarında giremedikleri bir yerin olmasını sevmiyorlar. Benim de kedilerimi sokmadığım bir odam var ve oraya ne zaman girseler etrafı araştırmaya. her tarafa tırmanmaya başlıyorlar. bir ara kapıyı açık bıraktım ondan sonra tekrar kapattığımda kapıda miyavlamaya başladılar ve odayı keşfettikleri için odaya girince sadece bir kenara yatıp uyumaya başladılar.
yani özetle sadece meraktan yaptıklarını düşünüyorum. orayı tamamen keşfederlerse ve odaya alışırlarsa ne kuşla ne de odayla ilgili sorun yaratmazlar. meraklı sıpalar işte :)

Goupe

Düşüncesi olan yok mu?

Goupe

odaya daha önceden sokmuştum kuşun yanına bile koydum hiçbirşey olmadı. bugün baştan başa halıyı yırtmış kafesi falan devirmiş ve aşırı şımardı bugün. Kuşta bi sıkıntı yok Allah a şükür

Luckyssss

Bişey oldumu kuşa benim başıma geldi de o yüzden soruyorum

Luckyssss

Be kuşu zuzunun agzından kaptı 2-3 gün halsiz kaldı ama yem ve su içiyordu kuşu önüne koy kedi ona yaklaştıgında şişenin kapağını del suyu ona sık kaçsın tekrarlamamayı öğrenir

Goupe

kuş önünde durmuyorki hep uçuyor veya omzumuzda geziyor.

Luckyssss

Kafesindeyken dene

Goupe

onuda denedim. dediğim gibi kedinin umrunda değil. hatta kuşu elimle tutup kedinin yanına götürüyorum kuş kedinin burnunu gagalıyor kedi kaçıyor. sadece o gün öyle oldu umarım tekrarlamaz. birdaha olursa yazarım