Dişi Kedi Kisirlastirilmak İçin Belli Kiloda Mi Olmali

melikecet

Birinden duymuştum 3 kilo alti kisirlastirilmiyor diye ama veteriner bana sorun olmaz dedi dişi kedim 5 buçuk aylık 2 kilo 300 gram yaklaşık zayıf yani gaz anestezisi önerdi ama genel muayene yapicam dedi tahlil falan yok sanirim güvenmeli miyim bilmiyorum korkuyorum lütfen bilen yazsin

7 CEVAP

Seymaaacaan

genelde 2 kg üstü olması yeterli deniyor. Mutlaka gaz anestezi tercih edin katı anesteziden çok çok daha iyi. Öncesinde ne olur ne olmaz kan testi de isteyin bence

Renklipati

Öncelikle 6.ayında yaptırın hem kilosuda daha iyi olur sağlıklı olur genelde 6.ayında olursa daha iyi bende 6.ayda yaptırdım 2.5 kilo idaldir siz 6.ayda yaptırırsanız kilosuna ulaşır..
Ayrıca kesinlikle kan tahlilleri mutlaka yaptırın bağışıklığı düşük olabilir kansızlık olabilir sakın riske atmayın öyle dıştan bakıp ooo sağlıklı bu kedi diyip amaliyat mı olurmuş

theyusra

6 aylık falan olmasına gerek yok bunların hepsi hurafe, dişi kediler 4 aylıkken çok rahat bir şekilde kısırlaştırılabilir hiçbir şeyde olmaz. kilosuna gelince tam bilmiyorum ama benimki 2.400dü veteriner kilosu yeterli deyip kısırlaştırmaya aldı, 100 gramdan da çok fark edeceğini sanmıyorum bence kısırlaştırırlar.

bence şimdi bekleyin hem 6 aylık olsun hemde 3 kilo filan olsun o zaman kısırlaştırırsınız

blue_hpood

dört aylıktan itibaren her sağlıklı kedi kısırlaştırılabilir. şanslısınız, daha erkenden kısırlaştırmış olacaksınız. ben de sokaktan aldığım kediyi, tahminen altı aylık, kısırlaştıracağım. erkenden olması daha olumlu. testlerini yaptırın mutlaka.

simbakedi

ben de kisirlastirmayi dusunuyorum yakinda veda vetin bagisiklik guclendiricisini aldim su an. buna ragmen yine de kan testi yaptircam. bana da soylediler kan testi yaptirmadan yapabiliriz diye ama kabul etmem asla. daha pahali oluyor ama kedimin hayatindan degerli degil. gaz anestezi, estetik dikis onceliginiz olsun. baslik vs takarlarsa kediniz de stres olur siz de. su yaziyi da okuyabilirsiniz yardimci olur. ben de su an burdaki bagisiklik guclendiriciyi kullaniyorum.
https://www.suzionline.com/kedi/disi-kedi-kisirlastirma-mujganin-kisirlastirma-sureci/

AleynaParlak

Benim kedim 3 küloydu ve bir problem çıkmadı sadece çifleşme dönemdi geçmesi gerekiyor ve kısrlaşırmadan önce bol vitamin verin lütfen