Kızgınlık Dönemindeki Kedimin Sesi Kısıldı

idunn

Kedim yaklaşık 3-4 gündür kızgınlık döneminde. İlk iki günde pek sorun yoktu ama dün biraz sesi kısıldı. Bugün kısık kısık miyavlarken sesi kuş sesi gibi çıkmaya başladı ve epey sesi kısıldı. Yapabileceğimiz ya da verebileceğimiz ve boğazını düzeltecek bir şey var mı?

6 CEVAP

Zehranazz

Normal bizimkininde kısılmışti ama sonradan geçti simdide kısırlaştırma da ben dayanamadım artık

Ahmetemind

Kızgınlık dönemi sırasında normal bir olay ancak daha 3. günden bu şekilde ses kısılması oluyorsa demek ki ağır bir şekilde geçiyor kızgınlık. Herhangi bir bağışıklık güçlendirici tablet, vitamin vb. kullanmanız yararınıza olur diye düşünüyorum. Kızgınlık geçtiğinde de mümkünse kısırlaştırırsınız kedinizi

beyzathemoc1

kızgınlığın geçmesine gerek yok iyi bi hekimde rahatça kısırlaştırabilirsiniz

bSuShn

normal birşey bizim kızda da olmuştu. Veterinerimiz ağır geçiriyor demişti. Kızınlığı bitince hemen kısırlaştırdık. Çok bağırıp miyavlamasına izin vermeyin miyavlayıp bağırmaya başladığı an onu sevin oyun vs oynayın ki boğazları çok tahriş olmasın

idunn

....

idunn

Tatilde olduğumuz için ve çevremizdeki veterinerlerin hiçbirini bilip tanımadığımız için eve dönene kadar kısırlaştıramayız. Zaten küçük bir ilçe ve olsa olsa 1-2 tane klinik vardır. Bu hafta da geri döneceğiz o yüzden dikişli dikişli geri götürmek istemiyorum bir de yol yüzünden paniklemesin diye.