Kedimle Oynamaya Başladığım Vücüdüna Dokunduğum Zaman Azını Bu Şekil Neden Yapıyor? Kedım Sabahları

Kedimle Oynamaya başladığım Vücüdüna dokunduğum zaman azını bu şekil neden yapıyor? Kedım sabahları dısarıda balkonda gezıyor Akşamları saat 7 gibi eve alıyorum Korkulacak birşey varmı

5 CEVAP

theyusra

"Kediler genellikle feromonları koklamak için ağızlarını açık tutarlar. Buna flehmen tepkisi denir. Kedilerin ağızlarının çatısında kokuları analiz etmelerini sağlayan bir organ bulunur. Buna erişmek için ağızlarını açmaları ve vomeronazal bez boyunca hava akışını desteklemeleri gerekir."

üstünüzden başka kedilerin kokusunu alıyor galiba arkadaş :D

blue_hpood

korkulacak bir şey var da ağzıyla ilgili değil. kedi bütün gün balkonda mı?

@blue_hpood Maalesef sabahları calıstıgım ıcın Yanlız sıkılıyor evde Hayvan daralıyor Bende dışarı bırakıyorum 4 5 saat her gün

theyusra

bir şey varmış gibi durmuyor bunu korktukların da veya sıkıştırıldıklarında yapıyorlar genelde, ayrıca bir sorun olmuş olsa tek semptom bu olmaz merak etmeyin

blue_hpood

tüm gün balkona mı hapsediyorsunuz?