Kedi Isırma Tırnak İzine Çözüm Bulan Var Mı?

ppamuk

Kedim çok fazla ısırıyor ve hep iz kaldı nasıl geçer fikri olan var mı ve kediye nasıl biraktirabilirim ısırmayı?

12 CEVAP

simbakedi

kediniz kucukse her isirdiginda yanindan kalkip gidin. burnuna vurmayin, bagirmayin ya da odaya kaptmayin. hayir dediginiz halde devam ediyorsa kalkip baska odaya gidin ilgilenmeyin bir sure. elinizle vs oynatmayin asla. her isirdiginda ben bir pelus oyuncagim vardi onu veriyordum. onu isirip dovuyordu. o zaman azalmisti bu davranislari da.

Kolonya sürün elineze benimkide ısırıyor kolonya sürünce ısırmıyor

simbakedi

kolunuzu cekerseniz oyun olarak algilarmis. hic hareket ettirmemeniz lazim :( benimki 9 aylik hala isiriyor ama biz elimizi cekmezsek kendi birakiyor bir yerden sonra. siz de elinizi cekerseniz de pelus oyuncagi atin kafasina :D alisir belki onu dovmeye benimki hep oyle yapmisti yani

Ballicorekkk

Isırdığı an onunla ilgilenmeyi oyun oynamayı bırakıp yanından gidin

theyusra

iz kalan yerlere medacassol sürün, benim kollarımda bir tane bile iz bırakmıyor

kuruvasan

Isırdığı zaman elinizi çekmeyin kalsın kendi bırakır yani en azından benim kerim öyle yapıyo kolumu çekince daha da çok ısırıyo ama çekmessem sabit tutarsam kendi bırakıyor ztn deneyin yinede belki sizin kendinizde bırakır öyle yapınca

Palyaco

Pelus oyuncaklarını kedi nanesi sikin onları ısırıp dis kesintisi varsa

blue_hpood

ısırdığı zaman elinizi hareket ettirmeyin. ısırmayı bıraktığı anda kalkıp uzaklaşın. bağırmak, burnuna vurmak, su sıkmak çözüm değil. ve mutlaka enerjisini atmasını sağlayın, diğer türlü size saracaktır. balkonunuz var mı? varsa file kaplatın ve mümkünse ona özel hâle çevirin. dışarı çıkartabileceğiniz güvenli bir alan varsa göğüs tasmasına alıştırıp dışarıda vakit geçirmesini sağlayın. inanın çok fazla enerjik olmasından kaynaklanıyor.

ppamuk

@simbakedi 3.5 aylık peluş oyuncağını veriyorum ama o gelip yine beni isiriyor hayır deyip kolumu çekiyorum daha sert ısırmaya başlıyor malesef

ppamuk

Teşekkür ederim hepinize tavsiyelerinizi deniyeceğim:)

bSuShn

ayağımdaki köpek ısırığına bile kantaron yağı sürdüğümde geçmişti

ppamuk

@bSuShn hangi marka kullandınız?