Lütfen Yardımcı Olun!

Merhaba, yaklaşık 1 hafta kadar önce tarladaki fidanların arasından köpek sesi geliyordu, gittik baktık 7 tane yavru köpek bulduk , yemek su verdik sonra annelerini gördük ama anne köpek bizden korktuğu için gelmedi yanımıza bizde eve gittik, ertesi gün anne köpeğin arkasında yavrularla kapıdan çıkıp gittiğini gördük 2 tane yavru onlara yetişememiş arkada kalmışlar geri döndüler, bizde yanımıza aldık evin bahçesinde duracaklardı anneleri gelene kadar. 2-3 gün oldu 1 tanesi halsizdi onu veterinere götürdük vitamin iğnesi yaptılar sonra o düzeldi. Onlar için yavru köpek maması bile sipariş ettik, ama sonra diğeri halsizleşmeye başladı sonra dün onları severken kulaklarında kene olduğunu farkettim ama baya doluydu malatya belediyesinin veteriner yerini aradık geldiler, köpekleri aldılar tedavisini yapıp geri getirecekler diye düşünmüştüm ama getirmeyeceğiz barınakta bakılacak dediler sonra arabaya bindirip gittiler ben böyle olacağını bilmiyordum biz İstanbulda yaşıyoruz normalde buraya köye geldik, orada öyle bir şey yapmıyorlar, tedavisi yapıldıktan sonra geri getiriyorlar, Orada hayvanlara iyi bakıyorlar mı yoksa sahiplenilmediği zaman uyutulup öldürülüyor mu bilmiyorum, anneleri geri dönerse ne olacak, barınağa gelip ziyaret edebilirsiniz dediler oradan getirebilir miyiz geri, biz burada kalıcı olarak durmayacağız, bir ay sonra İstanbul'a döneceğiz ve köpekleri yanımızda götürme şansımız da yok, onlara emanet olarak bakabilecek birisi de yok, ne yapmamız gerekiyor bilmiyorum, önerilerinizi bekliyorum.

13 CEVAP

blue_hpood

uyutulmasalar bile sağlıksız koşullardan dolayı ölürler. gidip yavruları alın, gerekirse sahiplenerek alın, sonra yuva arayın. instagram üzerinden ilan açmanızı tavsiye ederim, aciliyet belirtin. diğer türlü ölürler.. lütfen gidip alın..

theyusra

köpeklerin halsizleşmesinin nedeni anne sütü alamamaları keşke mama yerine süt tozu alsaydınız, belki barınağa gidip biz bu köpekleri sahiplenmek istiyoruz derseniz izin verirler ama bilmiyorum yani o kadar savunmasız yavrular çoktan ölmüş bile olabilir

Evdekiler yarın gidelim diyorlar ama İstanbul'a döneceğimiz zamana kadar anneleri gelmezse yine barınağa bırakmamız gerekecek sanırım çünkü buradaki insanların çoğu hayvanları hiç sevmiyor ve bakmıyor, umarım bir çözüm bulabiliriz cevabınız için teşekkür ederim.

MMiamu01

Merhaba eğer barınaktan cikarabilme durumunuz varsa çıkartıp sahiplendirmenizi öneririm barınaktaki ortam hiç iyi değil türlü türlü hastalıklara yakalanıyorlar psikolojileri bitiyor 😞

sahraxfittiko

malesef biraz halsiz olanlar falan uyutuluyor normal sağlıklı olanlara da kötü bakılıyor diye biliyorum

blue_hpood

hangi şehirdesiniz? instagram kullanıyorsanız birkaç dernek var, size atarım

Malatya'dayım, Instagram hesabım sudedz_ atarsanız çok sevinirim, bugün gidip almayı düşünüyoruz, cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum.

Phoenix3

Aldıktan sonra bulabildiğiniz her siteye ilan koyun fotoğraflarla birlikte ve acil olarak durumunuzu belirtin. Sizin ordan olmasa bile belki yakınlardaki biri sahiplenmek ister :(

Barınaktan çıkarıp sahiplendirin

😕😕😕😕

O orda 1 deri 1 kemik kalır ve ölüme terk edilir

☺☺☺☺☺☺

Barınaktan çıkarıp sahiplen

Başlıkdirin