Husky Mi Alman Çoban Mi

Denizgibi

Arkadaşlar Ankara'da yaşıyorum köpek almayı düşünüyorum daha şuan bahçesi olan bir evimiz yok ama evimizin hemen dibinde büyük bir park var husky ilk kararimdi ama hem ev korumasini istiyiyorum husky 320 psi oldugunu duymuştum doğruluğunu bilmem ama dostlarım akrabalarım korumaya yetmez veya seni başka köpekten pitbulldan koruyamaz beceremez diyorlar ve ilk köpek için uygun değil diyenlerde var zaten başka köpeklerle kavga etmesini hayata istemem. alman kurdunu öneren akrabalarımda oldu onunlada ilgili 230 civarında bir psi ya sahip olduğunu duymuştum hangisini tercih etmeliyim ve evimin yakınındaki parkda gayet büyük ama bize ait bir bahçe gerekirmi bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim☺️

17 CEVAP

Burakumur

İlan tarihi eski özelikle buraya bu notu bırakıyorum psi e göre köpek cinsi seçmek ne kadar mantıklı bunu anlamadım Sibirya kurdunun yapısı farklı alman kurdunun yapısı farklı bunların kıyaslanip ikisi arasında tercih yapmak da garip yani şeklini ve psi gücünü sevdiğiniz köpekler yerine ona yaptıracağınız işe göre köpek seçmek mantıklı olsa gerek ...

Denizgibi

Burakumur haklısın eski kafam işte, şöyle bir itaatkar ırk ve dominant ırkı karşılaştırmışım huskyler ile sahibini birer dosta benzetebiliriz veya sürüsünden herhangi biri ama Alman çobanlarınki ise daha çok efendi-köpek ilişkisi gibidir psi dan bahsetme sebebimde ozaman korkuyla bizim parktaki köpekler ona saldırır endişesiydi birde düşünürsek husky ırkları erken yaşta kontrole alınmaz ise özelikle erkek köpeklerde bir sürü lideri dürtüsü yüzünden komutları algılamama görmezden gelme sorunu olabiliyor ama bu arada alman çoban köpeğide bir dostdur ama herzaman sahibini efendisi olarak görürler ve daha iyi uyum sağlarlar tekrardan petlebiye gireyim dedim ve bildirimi gördüm uzun süredir kapalıydı hesabım hatırlatmanız ve özellikle eski notunu düşmeniz içinde ayrı teşekkür ederiyorum