Kedimin Boğazında Yara

Zibidicuce

Sokakta baktığım kedinin boğazında yara çıkıyor. Kardeşinde de aynı yaralar çıktı iyileşti, ama şimdi kulak arkasında ve kasık bölgesinde çıktı. Veterinere götürdük ilaç sürün dedi antibiyotik vurdu yolladı. Bizde kendimizce sargı bezi sardık kanatmasin diye. Açık bırakınca çok daha kötü yapıyor kașıyor. Bu fotoğraftaki bir hafta önceki hali şuan daha kötü. Bir şeyler öğrenebilirsem tekrar veterinere götürüp ona göre tedavi isteyeceğim. :(

14 CEVAP

altunsila

Merhaba,
Mantar veya alerjik bir reaksiyon olabilir gibi duruyor.
Mantar muayenesi yapıldı mı?

Snzlc

mantara benziyor umarım değildir.

Renklipati

Enfeksiyon oluşuyor beze gibi şişip patlıyormu acaba, çünkü benimde oldu sokaktaki baktığım kediye batikomla birde Dr animol sipreyle hergün temizledim öyle iyileşti şimdi yok.. iltihap birikip patlıyor sa benim sorunla aynı

Hilalllllll

Benim kedimin aynı bölgesinde şişti patladı ve aynnen böyle oldu ama yayılma yoktu maddi durumum iyi olmadığından veterinlere götüremedik ve 2 ay kendi halinde iyileşti

BirDost000

Mantar muaynesi yapıldı mantar yok mu dendi ? Eğer yapılmadıysa mantar gibi düşünüp funit kullanabilirsiniz. Ayrıca bölgeyi Crystalin ile temizleyebilirsiniz ve kedinin o bölgeyi kesinlikle kaşımadığından emin olmalısınız. Yakalık takabilirsiniz.

Zibidicuce

Hayır sokak kedisi olduğu için aşı vs yapılmadı hiç

AleynaParlak

Mantar olabilir

Bobur

Apseye çok benziyor. Kantaron yağı ve antiseptik fıs fıs kullanabilirsiniz.

Zibidicuce

Arkadaşlar belki sonradan bakan olur diye yazayım dedim. Kedinin süt ürünlerine alerjisi varmış gözlemledigim kadarıyla. Süt ürünlerini kesince yarası direk kapanmaya başladı. Diğer kardeşlerinin yarası da geçti.

altunsila

Çok sevindim alerji sebebini bulmanıza. Geçmiş olsun şimdiden

Zibidicuce

Hayır sisip patlamitor. Tüylerin altından ilk önce kabuk şeklinde büyümeye başlıyor, sonra çok fazla büyüyüp kabuk olunca kediler de kasiyinca dökülüyor. Biz küçükken düşüp bir yerimizi sürtünce yaramız kalın kabuk olurdu ya, aynı ona benziyor ama durup dururken çıkıyor. Mantar mı bilmiyorum ama benim kedimin kulağında çıkmıştı eskiden, ona benzemiyor.

Zibidicuce

Yorumlara fotoğraf ekleyebilir muyuz acaba? Diğer kardeşindeki yaraları atsam..

Zibidicuce

Apse değil, hiç şişmeden direk kabuk bağlayıp yara oluyor. Hergun çıkıp mama veriyoruz vücutlarını kontrol ediyorum apse olsa fark ederdim. Bu direk yara şeklinde derisinde çıkıyor ve üzeri kuruyup kabuk bağlıyor.

Zibidicuce

Çok teşekkür ederim :)