Sokaktan Kedi Sahiplendik

zeysf

merhaba evimizin önünde yaşayan bi kediyi evimize aldık dün veterinere götürüp genel muayenesine baktırdık veteriner bir iki gün gözlemlememizi sonrasında parazit aşıları için getirmemizi söyledi. kedi sevdiriyor severken mırlıyor ancak kucağımıza aldığımızda kaskatı kesilip tırnaklarını çıkarıyor nasıl alıştırırız belli yöntemleri var mı acaba??

4 CEVAP

Zeytinbey

Korktuğu için yapıyor birden kucağınıza almayın. Fazla bunaltmamaya çalışın zamana bırakın evi biraz kesfetsin size alışması için biraz daha zamana ihtiyaci var. Kendisi alıştığı zaman kucaginiza gelecektir. Yumuşak ses tonuyla güzel sözler söyleyin başını oksayin ona yalnız olmadığını hissettirin güvende olduğunu hissettirin. Alışacaktir.

Bobur

Düşme korkusundan size tutunuyordur. Bir süre alıştırmak için koltukta kucağınıza gelmesini bekleyebilirsiniz.

Snzlc

şimdi her şey ona kocaman ve yabancı görünüyor. biraz büyüsün eşyalara size alışsın korku belirtileri de ortadan kalkar.

AleynaParlak

Korktuğu için ödül maması verebilirsiniz braktım ilk o evi heryeri tanısın sonra yavaş yavaş size alışacaktır