Kedimin Alt Dudağı Şişti 2

Minnak53

Arkadaşlar tekrar herkese merhaba,
Minnak beyin 2 güvendiğim veti var birisi kendi evimin orda başka bir semtte diğeri burada annemlerin semtinde neyse .. annemler de olduğumdan sabah aslında yakın diye avcılar vet fakültesine gidecektim ama gece yarısına kadar nette yorumları görünce bir çekindim gitmeye..burada bebeliğinden beri bakan dr götürdüm dudaklarına ağzının içine bayağı bir baktı ağızda problem yok dedi ağız kenarında var dedi sonra bu iki gündür filan var dedim ayak arka patilerine baktı birşey batmışmı diye sonra ben arada bir bu ayaklar düzenli şişiyor yara olup kenarları dökülüyor dedim ama topallaması olmuyor giderek teşhisi koyuyor gibiydi sırtındaki yarada bakar bakmaz yanlış enjekte yarası dedi ve boyun altlarında ufak sivilcemsi yaralar farkettik orada bunu ben farketmemiştim .. 1 ay içinde yapılan iğnelerin hepsini gösterdim tarihine göre ne zaman ne yapıldı inceledi (avcılar vet fakültesinden mezunmuş bide bunuda sordum arada :) ve iç dış parazit aşılarını hep orda yaptırırım ama ani hastalıklarda evin ordakine giderim ama watsaptan da yazarım burayada böyle böyle oldu diye sorunun bana minnağın bağışıklık sisteminin çok zayıf olduğunu söyledi bunun için tahlile bile gerek yok dedi ağızda çıkan yaralar patilerdeki şişme yaralar boyun altlarındaki küçük kabuklanmalar direk gösteriyor zaten dedi fotosunu eklediğim ilacı verdi 120 tl bu iyi gelecek dedi zaten bu kediler genelde bağışıklığı çok düşük olur dedi vitamin gimcat ama kullanıyodum dedim onuda kullan ama bunu 10 gün boyunca kullan dedi ve reçete verdi şurup bunuda eczaneden alabileceğimi söyledi minnağa eve gelince bu jelden verdim mırrr dedi homurdandı gitti patisine sürdüm mecbur yaladı sonra uyudu kalktığında sanki kıpır kıpırdı.. birde sırtını tıraş etti tüylerin yarasını iyileştirmediğini söyledi orayı aldıktan sonra pansuman yapıp bıraktı boyunluğa gerek yok dedi bunalıma girmesin bide bundan dedi:( ayaklar ve dudak için orada bir karışım hazırladı verdi devamı var...

40 CEVAP

ursaminor

Tabi ki mantıklı Reyhancığım.
Ama aslında ben yavrularda bu multivitamin yerine baby paste kullanılmasından yanayım. Çünkü baby paste içinde multivitaminin içindeki 12 vitaminin yanı sıra kalsiyum da var.

Bu arada bak, bu gimcat yurtdışında bu multivitamin ve malt serisini yeniledi ve değiştirdi. Artık seçenekler çok daha fazla oldu. Paketleri de değişti. Ayrıca expert serisi de ekleri (aldığın o urinary ve ayrıca senior şeklinde)
Buardan yenilenenler görülebilir:
http://www.gimcat.info/en/produkte/?type_of_product=Pastes&function=

ursaminor

Bu başlığı kaçırmışım ben, çok yoğundum birkaç gündür :(
Zaten o bağışıklık düşünce bizde bile her yerimizden bir şey pörtlüyor. Bu el kadar bebelerde daha beter oluyor :(
Umarım en kısa sürede toparlanır minnak.
Bu arada ben Acana'ya geçtikten sonra artık fazladan taurin paste kullanmıyorum. Acana'nın içindeki değerler ek besinler yönünden oldukça iyi. Fazladan taurin yüklemek istemedim (Evet eşimin de baskıları etkili oluyor çok yükleme yapıyorsun çocuğa diye :P)
Tüylerimiz kısa olduğundan ve sabah akşam düzenli taradığımızdan maltı da haftada sadece 2 kere veriyorum.
Babypaste macunu, prebiyotik vermediğimiz gün veriyoruz.
prebiyotiği de haftada 2-3 kere veriyoruz.
Ay ne karmaşık oldu anlatım :D

ursaminor

Yasemen, zaten doktor multivitaminin yanında kullan demiş Lysine'yi anladığım kadarıyla yukarıdaki yazıda.

Cotontzu_Siri

Basit bi çizelge, ekran görüntüsüne gerek yok :D tabii benimki kadar değil. Pazartesi mama, salı mama, çarşamba mama...

Reyyanhan

Basit gözüküyor ama insan unutuyor dün taurin mi verdim prebiotic mi verdm diye

Reyyanhan

Sinem ben çizelge verdim o tarife göre giTSE mantikli değil mi

yasement

Veterinere danismadan bisey kullanmayin. Lysine verdiyse o yeterlidir.

Reyyanhan

Bunlar temel ihtiyaçlar . Vet danissin ama kullanmasında bi zarar yok

Minnak53

Bana ayrılan yazım süresi dolduda :)
Nerde kaldım karışımıda pati ve dudağa sürmemi söyledi günde 3 kez.. peki sizce avcılara fakülteye gideyim mi dedim hiç gerek yok dedi ben oradan mezunum deyince hım hım dedim bunu gerçekten bilmiyordum o kadar gittim ettim hiç sormak aklıma gelmemişti ama bu ay ayrı ayrı vetlere gittiğimden hep sormuştum nereden mezunsunuz acaba ? ;) bu ay içinde çünkü aylık 5 kez ziyaret ederken bu ay bayağı gittim ;( şuan iyi gibi mamasından yedi bakalım nolucak biraz hareketlendi ve en güzeli ben yanından geçerken bitane patlatıyor patisiyle arkadan ;) umarım daha da iyi olur ursaminor şeyyyy birde bundan 2 hafta önceye kadar maması seramik kapta suyu şu ikili plastik kaplardaydı ama seramiğe geçtim :( yani ;( şimdi bir kaç gün beklicez bakalım neler olucak birde yarasını kabuğunu kaldırdığında enfeksiyon olmaması beni çok rahatlattı zaten yarası bayağı küçülmüş :( inşallah daha da iyi olur ve bütün küçük dostlarımız sağlıklı mutlu olsunlar ....

Reyyanhan

O verdiği vitamin miymis

Minnak53

Yok hayır bağışıklık güçlendirici bir ilaçmış reyyanhan.. tüpte aynı gimcat macun gibi sıkmalı ama gimcat gibi tadını sevmedi hergün doz ayarında 10 gün boyunca verecekmişim bakalım

Minnak53

Resmen 2 saat boyunca tünedim vetin dükkanına herşeyi sordum çapraz sorular sordum manyak gibi gözlerim döne döne ;) birde acana pasifika mı ona geçicez sanırım yavaş yavaş

Reyyanhan

Bağışıklık icjn prebiotic kullaniyormuydun

Reyyanhan

Gimcat prebiotic.

Reyyanhan

Kediler için ektra alman gereken şeyler de var.
Gimcat prebiotic
Gimcat taurin
Gimcat malt
Ve gimcat multivitamin :)