Ev Yapımı Diş Macunu

Cotontzu_Siri

Köpekler için ağız kokusuna iyi gelecek ev yapımı diş macunu tarifi olan paylaşabilir mi? Karbonat, bulyon (et suyu), hindistan cevizi yağı ve karbonat ile yapılan bir tarif gördüm, nasıldır sizce?

8 CEVAP

ursaminor

Ezgiciğim,
Bu arada karbonat zararlı değil, aşındırıyor filan konusu şehir efsanesi :)
Diğer başlığı bulamadım da buraya yazayım dedim.

miapaw

Bulyon hariç diğer malzemeleri karistirarak kendim için kullaniyorum gayet güzel bence

Cotontzu_Siri

Teşekkür ederim. Bir deneyeyim o zaman, tadını beğenmezse bulyon koyarım.

miapaw

Rica ederim

Karboant h.cevizi yagi ve deniz tuzu olcaktı benim tarif. gayet sağlıklı hissettiriyor bana ama köpek için uygun mudur bilemiyorum

sude_luhan

Bulyon koymak daha yararlı çünkü normel denersen istemez bulyon tat verir ister rahatlıkla kullana bilirsin benim fikrim böyle:))

Benim1kedimvar

Hemde hassaslaştırıyor.

Çimen denediniz mi ? Onu yan çekerek yediklerinde dişleri temizleniyor .

Cotontzu_Siri

Daha antibakteriyel bir şeyler kullanmak istiyorum

Cotontzu_Siri

Kendimde denedim. Aşındırıyor :D