Kedı Depresyonu :(

Merhabalar,5 aylik sarman bir kedim var.Kedim normalde çok oyuncu iştahı yerinde olan bir kediydi,annem ve babam sehir disina gittiler o günden sonra kedim yemeden içmeden kesildi kusmaya başladı,çok uyumaya,hiç oyun oynamama gibi durumlar yaşamaya başladım bugün tam 1 hafta olmuş olacak ve dünden sonra ishali başladı. Veterinere götürdüm gerekli testleri yaptı sağlığında bir problem çıkmadı ama stres seviyesi 480 lere kadar ulaşmış (ref 0-99) işin kötü tarafı kedim artık benim ile yaşayacak ve bulunduğum evden de taşıyacağım.Kedi antideprasani verdi veteriner doğal bir ilaçmis onu kullanmaya başladım. Tavsiyeleriniz nelerdir , neler yapmam gerek ?

6 CEVAP

Lunaveelmas

İlk başda yapılması gitmek veterinerdi zaten elinden geldiği kadar evde tek bırakma onunla oyunlar oyna normalden daha fazla sevgi göster umarım en kısa zamanda depresyondan çıkar :(

6_zeytin

Kalabalık ortamdan çıktığı için olmuş olabilir imkanınız varsa ikinci bir kedi sahiplenin yalnız kalmaz daha rahat atlatabilir

eyldl3

sevdigi odul mamasi,yas mama gibi seyleri verin insallah en kisa zamanda cikar depresyondan🧚🏻🌱bizim bile zorlandigimiz surec onlar kim bilir nasil geciriyor iclerinde bu sureci🥰

Ozgcrn

İlginizi hissettirmeniz lazım anne ve babanızın da imkanı varsa arada ziyaret etmeleri çok iyi olur onlar da aynı çocuk gibi :( çok fazla hassas hayvanlar:( umarım bir an önce eski durumuna döner

Valla normalde yaş mama gördüğünde kafayı yiyip heyecandan kalbi pat pat hayvan hiç yüzüne bile bakmıyor. Üstelik depresyon da diyemiyoruz kesin olarak sadece tahmin ediyoruz.Yarin bir daha veterine gidip diski testi yapacağız.