Yavruları Var Acil!

Ceren_pars

Arkadaşlar bahcede baktığım kedimin 3 yavrusu var şimdi su vermek için aşağı indiğimde gözleri sulu sulu ve akıyordu fotoğrafını koyucam. Yavruları olduğu için kendisine yanaştırmıyprda bu gözüne nolmuş olabilir ?

8 CEVAP

Superisi814

Mümkünse veterinere götürün calicivirüs salgini var.Anne sütünden yavrulara gecer.Dilerim ki baska sebeptir.
Yok degilse teramicyn ya da göz damlasi , ya da christalin ya da çay banyosu ile temizleyin.Kedi gribi, alerji vb.bir cok neden olabilir altinda.Hatta tirnak darbesi de almis olabilir.Ihtimaller sayisi cok fazla.

Zeytinbey

gözleri iltihaplanmış. baska bir sorunu var mı oksuruk hapsırma kusma ishal vs. sadece gozleri akıyorsa ve veterinere goturme imkanınız yoksa ılık cayla temızleyıp , terramycin göz merhemi alıp surebilirsiniz. tobrased göz damlası da olur gunde 1 kez birer damla. gecmiş olsun

Ceren_pars

Yavruları olduğundan dolayı veterinere götürmeye korkuyorum bir de kendine eskisi kadar yanaştormıyor anne olduktan sonra biraz huyu değişti.

AdaCoco

Mutlaka veterinere götürün bir sıkıntısı olabilir. En kötü yavrularla beraber götürürsünüz.

Unabomberr

Normalde gittiğiniz veterinere ya da başka bir veteriner bulup whatsapptan fotolarını atarsanız belki ne kullanmanız gerektiğini söyler. Ben öyle yapıyorum yardımcı oluyorlar.

Kedisekeri

Gözünün beyaz kısmını neredeyse tamamen etkilemiş, acı çekiyor gibi görünüyor. İmkanınız varsa veteriner kliniğine götürebilirsiniz.

ArdaKaplan0

Veterinere götürmeniz lazım durumu iyi durmuyor daha da ilerlerse tedavisi zorlaşır

Ceren_pars

Veterinere fotoğrafları gösterdim 1 hafta boyunca çay ile silicem. Daha sonrasında ise yavrular ile beraber götürcem hem anneyi hem yavrularu muayne edicekler.