Sıcaktan Bunalır Mı?

mishathecat

Ben yarından itibaren işe başlıyorum, evde 2 kedim var birbirleriyle anlaşamadıkları için evde kimse yokken ayrı odalara koyuyorum. İşe 11:00'da gideceğim. Annem bazı günler işten 16:00'da eve geliyor bazı günlerde de 14:00'da işe gidiyor. Babam da hergün 18:00-20:00 arası evde oluyor. Dediğim gibi evde yokken odaya kapatıyorum bazı günler 6 saat bazı günler ise 3 saat odada kapalı kalacaklar, pencerelerimizde file var açık duruyor, ekstra su kaseleri var sıcaktan bunalma gibi bir durum olur mu? (Şuan iş için Mersindeyim )

6 CEVAP

Kedisekeri

Çok önerilen bir yöntem var, boş şişede su dondurup havluyla sararak serin tutmak mümkün. İyi akşamlar.

mishathecat

Güncel.

mishathecat

@Kedisekeri 2-3 tane büyük şişe hazırlayıp havluya sarıp odanın belirli yerlerine koysam serin kalmasını sağlar mı yani

Kedisekeri

Son bir haftadır bu konuda çok bilgi paylaşımı oldu. Kimi klima kimileri de soğuk su/içme suyu karıştırıp veriyor, suya buz atılıyor, nemli bezle pati siliniyor. Dengeli olunursa bir sıkıntı olmaz. Şehrin sıcaklığı ve nemi önemli. Benim baktığım sokak kedileri soğuk su içme suyu karışık içiyor.

Kedisekeri

Serinletmek isterken üşütmekte istemeyiz.

Mia_elsaa

Yanına buz şişesi koyun suyunada buz parcalari eklerseniz rahatlar sisesin yanına uzanır uyur o