Saldırgan Sokak Köpeği

FfUuRrKkAaNn

Yan sitede karabaş isminde bir sokak köpeği var genelde bana saldırıyor bugün hiçbir şey yapmamama rağmen iki kere kovaladı yürürken beni gördüğünde sinirli bir şekilde üzerime atlıyor zor kaçıyorum takılıp düşsem eminim ısıracak daha önce birkaç kez sevmeye çalışmıştım yine kovalamıştı salam vermiştim yine kovalamıştı bende genelde oraya gidiyorum arkadaşımla vs görüşüyorum bana birşey yapacak diye korkmaya başladım ondan dolayı onunla barışmak isterdim ama pek mümkün değil dediğim gibi daha önce de denedim eğer yine saldırırsa nasıl kendimi savunabilirim kaçabilirim saldırmaması için ne yapabilirim

7 CEVAP

Cubik

Köpeği besleyen kişiyi uyarın, belki eğitir.

Cubik

Ama eğitmek istemezse yada eğitemezse ne yapılabilir bilmiyorum

Renklipati

Özellikle sadece sana karşı yapıyorsa bence kendini sevdir uzaktan da olsa mama koy bir kaba ver onu görünce yüzünde korku değil de sevecen bir tavır olsun..
Eğer herkese karşı böyle ise mutlaka sahibine söyle en azından sahip çıkar köpeğine yarın öbür gün saldırabilir

FfUuRrKkAaNn

köpeğin bir sahibi yok herkez yemek artıkları fln veriyor sanırım sitedeki küçük çocuklar köpeği kızdırıp insanlara saldırtıyormuş sitede oturanlara asla saldırmıyor fakat bende yıllardır geliyorum gidiyorum yabancılardan nefret ediyor hatta daha önce birkaç kişiyi ısırmış yanından geçerken o yokmuş gibi davranıyorum ama o beni görünce saldırıyor

Renklipati

Anladım sen orda oturmuyor sun o yüzden alanına yabancı sokmuyor sahiplenmiş orayı dikkat etmekte fayda var o zaman ısırır çocuklar da kiskirtmiş hayvanı saldırgan olmuş

Cubik

Aahh şu kekolarla büyüyen çocuklar yokmu.... onlar için köpekler silahtan farksız! Kekolar fln hep dövüştürüyo pitbulları . O çocukta ondan görüyo ven bahçemde bita ne köpek besliyorum (cinsi yok) komşum da pitbull besliyor ama onu çk iyi eğilmiş insanlara saldırmıyor. Neyse işte bitene çocuk geldi dediki "bu pitbull bunu alır" ben bıktım..

blue_hpood

lütfen kka izleyin.